Attalos Heykeli önünde toplanan Özgürlük ve Dayanışma Partisi(ÖDP) Antalya İl Örgütü üyeleri

“ZALİM İSRAİL’E VE ÇETECİ IŞİD’E KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTELİM” konulu bir basın açıklaması yaptı.

Sık sık “Katil İsrail İşbirlikçi AKP”, “Filistin Halkı Yalnız Değildir” “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi”, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganları atan ÖDP üyelerine çevredeki esnaf ve halktan da alkışlarla destek geldi.

Konuyla ilgili basın açıklamasını okuyan ÖDP Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen, “Filistin halkı direniyor! Direnen Filistin halkı teslim olmayacak ve kazanacak! Filistin halkı bugün çocukların kanlarını döken zalimlerden nasıl hesap soracaksa biz de mutlaka İsrail işbirlikçilerinden hesap soracağız. ” dedi.

Değerli Basın Emekçileri
Yıllardır sürdürülen emperyalist müdahaleler altında parçalanan Ortadoğu’nun her yanında katliam ve zulüm var.
İsrail günlerdir Filistin halkına karşı hunharca bir katliam gerçekleştiriyor. Tüm dünyanın gözü önünde insanlık lime lime ediliyor, öldürülüyor.
Öte yandan cihadist çeteci IŞİD, Irak’ta ve Suriye’de gözü dönmüş bir saldırganlıkla, katliamlarını yaygınlaştırıyor.
AKP, İsrail’e karşı somut hiçbir adım atmadan hamaset nutukları çekerken, IŞİD’e gözlerini kapatmış durumda.
Bölgedeki inisiyatifi sıfırlanan AKP, şimdi silah-para yardımı ve ülkemize kurdurduğu üstlerle beslediği IŞİD üzerinden yeniden etkin olmaya çalışıyor. Kürt halkının Rojava’daki etkinliğini kırmak için IŞİD desteklenmeye devam ediyor.

ZALİM İSRAİL’E VE ÇETECİ IŞİD’E KARŞI SESİMİZİ YÜKSELTELİM.
EMPERYALİZMİN DESTEĞİNDEKİ İSRAİL ORDUSUNUN TÜM OPERASYONLARI DURDURULMALIDIR
AKP BOŞ LAFLARI BIRAKMALI İSRAİL’LE EKONOMİK VE ASKERİ TÜM İLİŞKİLER KESİLMELİDİR

İsrail günlerdir Filistin halkına acımasızca saldırıyor.
Saldırı dün gece başlayan kara harekâtı ile daha da yoğunlaşırken, atılan bombaların altında yüzlerce Filistinli öldü şimdiye kadar.
Emperyalizmin desteğindeki İsrail ordusunun bu saldırıları karşısında, emperyalist merkezler cümleye bugün dahi ‘savunma hakkı’ ile başlamaya devam ederek katliamların arkasında durmaya devam ediyor.
Netanyahu hükümeti çeşitli bahaneler arkasına sığınsa da, son harekatın asıl nedeni, Filistin Yönetimi ile Hamas arasında ortak hükümet konusunda anlaşmaya varılması, Filistinliler’in güçlerini birleştirme olanağı yakalamalarıdır.
Obama yönetiminin yürüttüğü sözde barış sürecinde, Filistin halkının özgürlüğü için hiçbir adım atılmazken kanun dışı Yahudi yerleşimleri olanca hızıyla sürmüştür. Son yirmi yılda Filistin toprakları olan Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te hukuksuz yerleşimlerin sayısı 350 bine ulaşmıştır. Filistin Yönetimi’nin sürekli tavizleri, son olarak müstakbel Filistin devletinin silahsızlanması, Ürdün’de 5 yıl için İsrail’in askeri varlığının kabulü, Batı Şeria’daki yerleşimcilerin % 80’inin İsrail devletine entegrasyonu, Filistinli mültecilerin anayurtlarına dönüşünün İsrail’in onayına tabi kılınması gibi tavizler dahi Siyonist rejimi tatmin etmemiş, saldırganlık devam etmiştir.
Bugün kara harekatıyla sürdürülen katliamlarla Filistin halkı İsrail’e boyun eğdirilmek istenmektedir.
İsrail tüm katliamlarına, kara harekatına derhal son vermelidir.
Filistinlilerin devlet kurma hakkının kayıtsız şartsız kabulü, işgal edilen toprakların terkedilerek, anayurtlarına dönme haklarının uğradıkları maddi ve insani zararlar tazmin edilerek sağlanmasını güvence altına alan ateşkes ve barış süreci geliştirilmelidir.
Filistin halkının onlarca yıldır süren direngen mücadelesinin üzerinde bölgesel çıkar planları yapan tüm güçler artık gölgesini çekmelidir. AKP, bölgesel düzlemde ülkemizi sürüklediği felakete benzer şekilde sözde Filistin’in yanında olmak adına kendi güç savaşını vermeye çalışmaktadır.
Erdoğan, her fırsatta İsrail’e kafa tutarken somut hiçbir adım atılmamaktadır. Bugün de İsrail katliamları karşısındaki sözde tepkilerin ötesine geçilmemektedir. Hatta, geçtiğimiz dönem içerisinde İsrail ile ekonomik ve askeri ilişkiler geliştirilmiştir.
Erdoğan, Filistin halkının katledilmesindeki sorumluluğunu gizlemek için başvurduğu ve giderek ırkçılaşan manipülasyanlorı, boş lafları bir yana bırakmalıdır.
Şimdi lakırdı değil tam da icraat zamanıdır!
Erdoğan’a sesleniyoruz,
Eğer İsrail’in karşısında ve Filistin halkının yanındayım diyorsan bir saniye bile beklemeksizin Küba’nın, Venezüela’nın, Şili’nin yaptığını yap!
İsrail ile ekonomik ve siyasi tüm ilişkileri sonlandırın.
İsrail’in istihbarat kaynağı olan Kürecik radar üssünü ve ülkemizdeki tüm Amerikan ve NATO üslerini kapatın.
İsrail ile her tür ticari ilişkiyi kesin, ikili anlaşmaları iptal edin.
Eğer bunları yapmıyorsanız. Gazze’deki akan kanın sorumluluğundan da kaçamayacaksınız.
Filistin halkı direniyor! Direnen Filistin halkı teslim olmayacak ve kazanacak! Filistin halkı bugün çocukların kanlarını döken zalimlerden nasıl hesap soracaksa biz de mutlaka İsrail işbirlikçilerinden hesap soracağız.
Zeynel Ergen
ÖDP Antalya İl Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here