Konyaaltı Çapulcuları Meclisi Yürütme Kurulu ve Gençlik Meclisi Yürütme Kurulunu oybirliği ile seçti.

 

23 HAZİRAN 2013 TARİHİNDE PARK TOPLANTISI TUTANAĞIDIR

Bütün mahallerimizi çalışmalarımıza katmalıyız. Belli aralıklarla sokaklara çıkıp, katılımı artırmalıyız. Bunun dışından piknik tarzı bir toplantı öneriyorum. Birbirimizi daha iyi tanımamıza yardımcı olabilir. Ayrıca yürütme kurulunun bir an önce kurulması gerekmektedir.

***

Hedefimiz nedir? Benim yürüyüş amacım AKP diktatörlüğünü alaşağı etmektir. Ben yürüyorsam AKP’ye karşı oy toplamak için yürüyorum. Çabalarımızı oylarımızı birleştirmek için AKP’yi yıkmak için organize etmeliyiz. Toplumu yıkmanın, yozlaştırmanın en kolay yolu eğitim sistemini yozlaştırmaktır. AKP eğitim sistemini ele geçirerek toplumu pasifize ve bağnaz bir kimliğe sokmuştur. Bu piknik teklifini ise doğru bulmuyorum, herhangi bir siyasi amacı yok çünkü.

***

AKP iktidarı 10 yıllık baskı ve saldırı dönemidir. Gezi parkıyla açığa çıkan bir potansiyel var. Burada yeni bir kültür örüyoruz. Bu piknik teklifini aramızdaki ilişkiyi güçlendireceği açısından mantıklı buluyorum.

***

Var olan alternatiflerin en iyisini seçeceğiz. Birlikteliğimizi önemli. Gezi parkı gibi, duran adam gibi bir şeyler yapmalıyız. Tayyip’i bu şekilde yıldırabiliriz.

***

Piknikler konuşuyoruz ama yoldaşlarımız cezaevlerinde, sokaklarda direniyor. Öncelikle biz ne yapacağımızı kararlaştırmalıyız.

***

Diğer mahallelerle ortak yürüyüşler yapmalıyız. Bugün bir yazı okudum sizinle paylaşayım;

“Naziler önce sosyalistler için geldiler, sesimi çıkarmadım çünkü sosyalist değildim. Sonra yahudiler için geldiler sesimi çıkarmadım çünkü yahudi değildim. Sonra sendikacılar için geldiler sesimi çıkarmadım çünkü sendikacı değildim. Sonra katolikler için geldiler sesimi çıkarmadım çünkü katolik değildim.Benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.”

***

Bence her gün yürümeliyiz. Polis gelse ben direnirim. Bu olayların bu kadar büyümesinin sebebi ise zaten polise karşı bir direniş olmasıdır. Pikniğe karşı değilim tanışmamıza yardımcı olur. Kimseden hiçbir korkumuzu yok.

***

Yaz boyunca kimler kalacağına dair oylamada büyük bir çoğunluk “Buradayım” dedi.

***

Direnişin adını koyup planlamasını yapmalıyız. Ne yapmamız gerektiğini kesinleştirelim.

***

Hedefimiz yerel seçimlere yönelik olmalı. En azından muhtarımızı seçmeliyiz. Yürüyüş ve forumlar sürekli olmalı.

***

AKP’nin yaptığı politikaları forumlarda konuşmalarla uzmanlarca anlatılması gerektiğini düşünüyorum. Bu olaylar toplumsal duyarlılığımızın kanıtı. AKP dindar nesil yetiştirmek istiyor.Dr Cahit Ünver İÖO velileri olarak 4+4+4 gerici piyasacı eğitime karşı ”ÇocuklarımızınGeleceğine Sahip Çıkıyoruz Platformu” kurduk, bu platformu destekleyelim.

***

Sokakta direnişimize devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bunun dışında gençlik meclisinin deoluşturulması gerektiğini düşüyorum.

***

Diğer park oluşumlarıyla iletişim halindeyiz. Antalya çapulcuları olarak birleşip ortak işlerde yapmalıyız. Ortak platform oluşturma çabamız devam etmelidir.

***

Birbirimize karşı daha yumuşak bir dil ve tarz kullanmalıyız. Tayyip Erdoğan’ın üslubu bize yakışmıyor. Hedeflerimize çalışmalarımızla ulaşacağız. Bu çalışmaların örgütlenmesi gerekiyor. Diğer platformlarla ilişki içinde olmamız için Yönetim kurulunu bugün seçmeliyiz.

Toplantı sonucunda aşağıda adları yazılı arkadaşlar yürütme kurullarına meclisin oy birliği ile seçilmişlerdir

 

Konyaaltı Çapulcuları Yürütme Kurulu:

Tülin Koç

Kemal Çetin

Sibel Tunç Çelik

Konyaaltı Çapulcuları Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu

Alp Ozan

İbrahim Gedik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here