Hakkari Yüksekova’da Mehmet Reşit İşbilir ile Veysel İşbilir’in öldürülmeleri

BDP Antalya İl Örgütü tarafından yapılan bir yürüyüş ve basın açıklaması ile protesto edildi.

BDP Antalya İl Örgütü, Kapalıyol Halk Bankası’nda bir araya gelerek, “Katiller halka hesap verecek” pankartı ve sloganlarla Attalos Heykeline  kadar yürüdü.  Eyleme BDP il ve ilçe örgütleri, yan sıra çok sayıda parti, dernek,sendika da destek verdi. Eylemde konuşan BDP İl Eş Başkanı Baki Karaağaç, Yüksekova’da demokratik protesto haklarını kullanan 2 yurttaşın polis tarafından katledilmesinin kontra bir operasyon olduğunu söyledi. Karaağaç, Roboski katliamının yıl dönümünün yaklaştığı ve hala faillerinin cezalandırılmadığı bugünlerde Yüksekova’da gerçekleştirilenlerin devletin Kürtlere düşmanca saldırısının devamı niteliğinde olduğunu ifade etti. Konuşmanın ardından eylem zılgıt ve alkışlarla sonlandırıldı.

Karaağaç: “Bu olay ülkede yine karanlık günlerin yaşanmasını arzulayanların ve kandan beslenenlerin kirli savaş yanlısı insanların operasyonudur”

AKP’nin mart ayından bu yana barış sürecinin ilerlemesi için güven verici bir adım atmadığını ifade eden  Karaağaç, “Bu durumun halkın sürece olan inancını kırmıştır.Barış sürecinin yolunda devam etmesi için Kürtlerin atması gereken adımları atmıştır.Bunun en somut örneği artık cenazelerin olmaması ve anaların gözyaşlarını dökmemesidir.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here