Antalya’da DİSK, Türk-İş, KESK, Birleşik Kamu-İş, TMMOB ve TTB’nin katılımıyla düzenlenen basın açıklamasında “Güvencesizliğe, işsizliğe, yoksulluğa, gericiliğe karşı 1 Mayıs’a” çağrısı yapıldı.

Attalos Heykeli önünde toplanan tüm sendika ve dernekler adına açıklamada bulunan DİSK Bölge Temsilcisi Cemal Aybar, işçisi, işsizi, emekçisi, çiftçisi, emeklisi, esnafı, öğrencisi, kadını, genci, yaşlısı, aydını, sanatçısı, gazetecisiyle tüm Antalya halkını 1 Mayıs’ta meydanlarda görmek istediklerini söyledi.

Küçük bir azınlık ve bir avuç patron için değil, halkın ve emekçi çoğunluğun insanca yaşayacağı bir memleket özlemiyle meydanlarda olunması gerektiğini belirten Cemal Aybar, “Ekonomik krizin faturasını, işçiler, emekçiler, dar gelirli milyonlar ve halk değil, krizin sorumluları ödesin diye alanlarda olacağız. İşsizlik fonunun patronlara ve bankalara peşkeş çekilmesine, kıdem tazminatımıza göz konulmasına, emeklilik hakkımızın gasp edilmesine karşı, zorunlu kesinti ile BES’lememek, haklarımıza sahip çıkmak için alanlarda olacağız. ABD emperyalizminin ve işbirlikçilerinin bölgemizde ve tüm dünyada sürdürdüğü savaşlara karşı barışı savunmak için alanlarda olacağız. Cinsiyeti, kimliği, inancı sebebiyle insanların ikinci sınıf yurttaş edilmesine karşı, barış, kardeşlik içinde yaşayacağımız bir ülke ve dünya kurmak, eşit yurttaşlık hakkımız için alanlarda olacağız. Haydi hep birlikte 1 Mayıs’a” açıklamasında bulundu.

Antalya’da Attalos Meydanı’nda yapılan açıklamada konuşan Türk-İş Bölge Temsilcisi Cemil Ünal ise , “Küçük bir azınlık için değil, bir avuç patron için değil, halkın, emekçi çoğunluğunun insanca yaşayacağı bir memleket özlemiyle; ekonomik krizin faturasını, işçiler, emekçiler, halk değil, krizin sorumluları ödesin diye haykırmak için 1 Mayıs meydanlarında buluşuyoruz” dedi.

DİSK, Türk-İş, KESK, Birleşik Kamu-İş, TMMOB ve TTB’nin tertip komitesinde yer aldığı miting için emekçiler, Yürüyüş Aydın Kanza Parkı’nda bir araya gelerek Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek. Cumhuriyet Meydanı’ndaki miting 14.00’te başlayacak.

Alanya’da ise Kuyular Meydanı’nda başlayacak yürüyüşün ardından İskele Meydanı’nda yapılacak mitingin saati 12.00 olarak kararlaştırılırken, Kaş’ta ise saat 15.00’te ilçe merkezinde olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here