Adliye önünde toplanan Akdeniz Üniversitesi Öğrenciler bir gün önce üniversite içinde

uygulanan özel güvenlik ve polis terörünü protesto ederek gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istediler.

6 Kasım 2013 Çarşamba günü Akdeniz Üniversitesi’nde yapılmak istenen YÖK protestosuna önce özel güvenlik ardından da polis saldırmıştı. Saldırılar sonucu ki öğrenci yaralanırken beş öğrencide gözaltına alınıştı.

Adliye önünde toplanan öğrenciler sık sık “Faşizme Karşı Omuz Omuza”, “ YÖK, Polis Medya Bu Abluka Dağılacak”, “Baskılar Bizi Yıldıramaz”,  sloganları attılar.

Öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Jiyanda Kaya, “Dün Akdeniz Üniversitesinde  üniversitelerin baş belası olan YÖK’ü protesto  etmek amacıyla bir yürüyüş gerçekleştirmek istedik.  Rektörlük yolu üzerinde  kurulan özel  güvenlik barikatını vahşice saldırılarına rağmen aştık. Ardından gerçekleştirilen polis saldırısında beş arkadaşımız göz altına alındı, iki arkadaşımız yaralandı.” dedi.

Gözaltında bulunan arkadaşlarımız serbest bırakılana kadar burada beklemeye devam edeceğiz diyen Kaya,”  AKP iktidarı ne adar saldırırsa saldırsın ne üniversiteliler ne de bu halk yılmayacaktır.” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin adliye önündeki oturma eylemi sürüyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here