Devrimci Turizm İşçileri Sendikası’nın, davetlisi olarak 27 Eylül Dünya Turizm İşçileri Günü etkinlikleri kapsamında düzenleyeceği geceye katılmak için  Antalya’ya gelen Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı Alper Taş ÖDP Antalya İl Binasında basın toplantısı düzenledi.

İşçilere cehennem

İki milyon insanın çalıştığı turizm sektöründe sendikalaşma oranının %1 bile olamadığını dile getiren Taş, işçilere cehennemi yaşatarak kendi cennetlerini kuran patronlara karşı sendikalarını kurarak mücadele yürütmeyi amaçlayan Devrimci Turizm-İş Sendikasına başarılar diledi.

Emekçilerin birleşik direnişi

AKP Hükümetinin Türkiye’yi Avrupa’nın Çin’i yapma hedefinde başarılı olduğunu ifade eden Taş, Çin türü büyümenin korkunç bir emek ve doğa sömürüsüne dayandığını işsizliği yoksulluğu derinleştirdiğini kapitalizmin krizinin büyük bir daralmaya doğru geliştiğini dile getirerek emekçilerin birleşik direnişinin gerekliliğine işaret etti.

ABD üssü ve cephe ülkesi

Türkiye muhafazakar-milliyetçi sağının ellili altmışlı yıllardan beri hedefinin Türkiye’yi küçük Amerika yapma olduğunu ifade eden Taş, AKP Hükümetinin bunu büyük oranda başardığını kaydetti. Taş, Türkiye’nin ABD emperyalizminin yerine ama onun çıkarına bölgenin küçük Amerikası olarak komşu ülkelere ayar verdiğini AKP Hükümetinin Kürecik’de kurulacak füze kalkanı radar sistemi ile soğuk savaş dönemi sonrası Türkiye’yi bir kez daha  gelişkin ABD üssü ve cephe ülkesine dönüştürdüğünü söyledi.

Yeniden bağımsız Türkiye

Küçük Amerika’nın yolundan yürüyenlere karşı bağımsız ve onurlu bir Türkiye için mücadele eden Mahir’lerin Deniz’lerin Sinan Cemgil’lerin yolundan yürüdüklerini dile getiren Taş, bu amaçla 1 Ekim 2011 Cumartesi günü örgütlü olunan tüm illerde ÖDP’nin füze kalkanı projesine karşı  yeniden bağımsız Türkiye şiarı ile alanlara çıkacağını ve 2 Ekim’de Kürecik’de yapılacak mitinge katılacaklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here