ÖDP Antalya İl Örgütü üye ve dostları yeni yıla gönüllerince eğlenerek girdi. Adrasan`da  toplanan

ÖDP üye ve dostları yeni yılı şarkılar, türküler, halaylar ve oyunlar eşliğinde  eğlenerek karşıladı. Gece saat 24.00`da Adrasan sahilinde yaktıkları ateş etrafında toplanan ÖDP`liler birlikte yeni yılı coşkuyla karşıladılar.

2014’e Haziran’ın Açtığı Yolda Daha Umutlu Giriyoruz
Türkiye tarihine damgasını vuran bir yılı geride bırakıyoruz.
2013 Haziran yılı; direniş, dayanışma, özgürlük ve eşitlik yılı oldu.
2013, halkın kendi ve söz eylemiyle ülkenin kaderine el koyduğu, Türkiye’nin devrimci anlayışla yeniden kuruluşunun başlangıç yılı oldu.
Sokakları dolduran milyonların umut ve eylemi, 30 yıllık 12 Eylül karanlığını ülkemizin üzerinden söküp attı.
Haziran direnişi, 2013’ün değil, uzun sürecek bir geleceği içinde taşıyan devrimci potansiyeli ile 2014’e yeni umutlar taşıyor.
Ethemlerin, Ali İsmaillerin, Mehmetlerin, Medenilerin, Ahmetlerin, Feritlerin hayallerine sahip çıkma sorumluluğu bir saniye olsun aklımızdan çıkarmadan yeni bir yıla adım atıyoruz.
2013 bu direnişle, AKP’nin 11 yıllık saltanatına son verdi. Halkın direnişi, yıkılmaz denileni yıktı, yenilmez denileni yendi, halka düşmanlık edenleri dize getirdi.
2013, 11 yıllık AKP iktidarının, tüm kirli ve karanlık ilişkilerinin ortalığa saçıldığı bir yıl oldu. Ülkeyi nasıl yönettikleri, ülkenin kaynaklarını nasıl çaldıklarını artık bilmeyen kalmadı.
Evet, düzen kendi pisliğinde boğulup, çürümüş diş, kokmuş et gibi nasıl lime lime döküldüğü görülüyor. Yalnız ülkemizde değil, emperyalist-kapitalist düzen kriz içerisinde tüm parçalarıyla bir bir çözülüyor.
Gezi’den Wall Street’e, Tahrir’den Yunanistan’a her yerde emekçiler, kadınlar, gençler, işçiler kendi gelecekleri için ayağa kalkıyor.
Yeni bir yıl, yeni bir çağın başlangıcı olurken sokaklara kurduğumuz barikatın büyütülmesi ve geliştirilmesinin gerekliliğini de bizlere hatırlatıyor.
Haziran’ın umudunun eylemle geliştirilmesi, halkın kendi iktidarını kuracak yeni mevzilerin yaratılarak düzen güçleri arasında bir dönme dolap misali sürüp giden bu oyuna artık son verilmesinin zamanı geldi.
2014 bu anlamda direniş ve muhalefet yılı olacağı kadar, bu sorumlulukla direnişin geliştirilmesi için birleşik bir mücadelenin de yılı olmalıdır.
Ülkemizin geleceğinin biri birinden farkı olmayan gerici iktidar güçlerinin ellerinde karanlığa sürüklenmesine izin vermeyeceğiz.
Haziran’ın gücünü birleşik bir muhalefet hareketi ile geliştirerek devrimci bir alternatif yaratacağız.
Haziran direnişinden aldığımız sorumlulukla, yeni umutlarla, inançla, aşkla, kararlılıkla tüm halkımızın yeni yılını kutluyoruz…
2014, direnişin, dayanışmanın, sevginin, eşitliğin, özgürlüğün, devrimin ve sosyalizmin yılı olsun…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here