Özgürlük ve Dayanışma Partisi Antalya İl Örgütü “Yeni Bir Gelecek İçin Güzel Günler Buluşması” adıyla bir kahvaltı etkinliği düzenledi. Konyaaltı sahilinde bulunan Nobel 2 Cafe Bar’da gerçekleştirilen etkinliğe katılım yoğun oldu. ÖDP üyelerinin yanı sıra sendikalar, partiler, demokratik kitle örgütlerinin üye ve yöneticileri de yer aldı.

Kahvaltıda bir açıklama yapan ÖDP Antalya İl Yürütme Kurulu Üyesi Aysel Aydın

“ Ekonomi dış borç batağında boğulmuş, insanlarımız çok yoksullaşmıştır. Bir taraftan da içte ve dışta savaş çığırtkanlığı yapılarak, barış yerine savaş tesis ediliyor. Domatesin, biberin değil, kurşun fiyatları hesaplanmaktadır. Meclis etkisizleşmiş, anlamsızlaşmıştır. Yani durum oldukça kaygı vericidir.

Bu gidişatı durdurmak, halkın mücadelesini parlementer mücadeleye sıkıştırmakla mümkün olmaz, olamaz. Olması gereken, aşağıdan yukarıya toplumsal örgütlenme ve mücadelenin iz düşümünü yansıtmak, yani politik mücadeleyi toplumsallaştırmaktır.İşte yerel yönetim seçimlerine bu anlayışla, Hopa’ dan Çamaş’ a ve elbette Beyoğlu’na giden yol da bütün ilerici güçlerle ortaklaşma gerçekleştirdik.

Fatsa’ da yaktığımız ateşin şavkı Ovacık’ ta yankılandı. Şimdi Hopa ‘ da Çamaş’ ta ve Beyoğlunda harlanacaktır. Yeni bir hikayeye ihtiyaç var. O hikayeye Antalya ‘ da ses veriyoruz. Selam olsun” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here