Antalya Kadın Platformu, kadınların uğradıkları ayrımcılık ve sömürüye karşı seslerini daha fazla yükseltebilmek ve taleplerini alanlarda dillendirebilmek için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na 8 Mart’ın ‘Resmi Tatil’ ilan edilmesi talebini iletti.

Güllük Postanesi önünde toplanan grup adına açıklamayı, Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şube Başkanı Devrim Mol yaptı.

Açıklama sırasında kadınlar sık sık , ‘Yaşasın 8 Mart’, ‘Yaşasın Kadın Mücadelesi’, ‘Yaşasın Kadın Dayanışması’ sloganları attılar.

Devrim Mol, “Bugün, özgürlükleri elinden alınmış, seçilmiş ve muhalif tüm tutsak kadınlara kartlarımızı göndermek, işkenceye karşı kadın dayanışmasını büyütmek ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yollayacağımız fakslarla 8 Mart’ın ‘resmi tatil’ ilan edilmesi talebimizi iletmek için bir araya geldik. Tüm direnen kadınlarla dayanışmayı büyütmek amacıyla kartlarımızı, mektuplarımızı onlara ulaştırmak için bir araya geldik” dedi.

Kadın mücadelesinin haklılığından aldıkları güçle mücadelelerini sürdürdüklerini ifade eden Devrim Mol, “Erkek egemenliğine, gericiliğe, sömürüye, yoksullaşmaya, güvencesizliğe, şiddete, tacize, tecavüze, mobbinge ve savaşa karşı mücadelemizi, dayanışmamızı büyütmeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na 8 Mart’ın ‘resmi tatil’ ilan edilmesi için fakslarla taleplerini ileten Antalya Kadın Platformu üyeleri, 9 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te dünyayı değiştirmek ve özgürleştirmek için tüm kadınları Aydın Kanza Parkı’na davet etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here