Bugün Antalya Halkevlerinin çağrısıyla yapılan bir yürüyüş ve basın açıklamasıyla Filistin’e yönelik İsrail saldırıları protesto edildi.

Halkevlerinin çağrısı ile 19.00’da Kapalıyol Halkbankası önünde toplanan Antalya’lılar Yaşasın Filistin, Filistin yaşasın, Katil İsrail Filistin’den defol, Katil İsrail işbirlikçi AKP sloganları atarak Attalos meydanına yürüdü
Attalos meydanında yapılan açıklamada,
“AKP iktidarı üç yıldır emperyalizmin çıkarları için Ortadoğu’nun kan ve ateşe boğulmasında aktif rol üstlenmiştir. İlk önce Suriye’nin kan, ateş ve yıkıma sürüklenmesi için elinden geleni yapan AKP iktidarı, yarattığı IŞİD canavarı ile Irak’ı da mezhep ve etnik çatışmaların içine sürüklemiştir. IŞİD denilen çağdışı katil çetelerini bizzat beslemiş, silahlandırmış, şimdi bu canavar önüne gelen herkesi katletmektedir. Rojavaya saldırarak Kürtleri katletmekte, kendine biat etmeyen Türkmenler, Araplar, Hıristiyanlar yani herkes için kanlı bir tehdit oluşturmaktadır.” denilirken, Kürecik’te kurulan radar üssüne yönelik olarak,
“İsrail, AKP’nin onayıyla Malatya Kürecik’e kurulan Füze Kalkanı sisteminin koruması altında saldırıyor. İsrail dünya çapında ekonomik ve siyasi meşruiyetini artıran OECD üyeliğini, Filistin’den gelen veto çağrılarına kulaklarını tıkayan AKP sayesinde kazandı. İsrail katliam aygıtının yakıt depoları ve kasası Türkiye’yle yaptığı ticaret sayesinde doluyor.” Denildi.
İsrail ile bütün ilişkilerin kesilmesinin talep edildiği açıklamada, “Filistinlilerin kendi topraklarında ikinci sınıf insan muamelesi gördüğü kendi topraklarında eşit, özgür bir yaşam hakkını savunan bizler; Gerçek bir barış ve Filistin’in özgürlüğü sağlanana kadar İsrail ile bütün ikili ilişkilerin kesilmesini istiyoruz” denildi.
Açıklama, “Filistin halkının gerçek dostları emperyalizme ve siyonizme direnen Ortadoğu halklarıdır. ” sözleriyle bitirildi.
Eylem Antalya halkı tarafından ilgiyle izlenirken, alkışlarla desteklendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here