Özgürlük Ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Örgütü yazılı bir açıklama yaparak Antalya Büyük Şehir Belediyesinin toplu taşıma ücretlerine yaptığı zammı eleştirdi.

Muhittin Böcek’in ulaşım ücretlerine alelacele yaptığı zammın kabul edilemez olduğu vurgulanan açıklamada, “Bugün bu koltuğa bu onurlu insanların dip dalgasıyla oturduğunuzu bilmelisiniz. Sizi uyarıyoruz. Menderes Türel’ in kaldığı yerden devam etmeyin. Umarız bu uyarımızı dikkate alırsınız. Aksi takdirde bu halk gün gelir sizi hakkın ve adaletin divanda yargılayacağından şüpheniz olmasın. Tekrar ediyoruz, yaptığınız yanlıştan geri dönün. Zamları derhal geri alın” ifadeleri yer aldı..

BASINA VE KAMUOYUNA
15 Ağustos’ dan geçerli olmak üzere Antalya Büyük Şehir Belediyesince toplu taşıma ücretlerine zam yapıldı. Sayın Böcek ‘ de çok iyi bilir ki, toplu taşımayı yoksul ve dar gelirliler kullanıyor. Yani işçiler, memurlar, emekliler, işsizler, öğrenciler kullanıyor. 17 yıllık AKP iktidarı halkın yaşama koşullarını kötüleştirdiği yetmezmiş gibi , kamuya ait ve halkın ortak değerlerini üç beş yandaşa, emperyalist tekellere özelleştirme adı altında peşkeş çekti. AKP ‘ li belediye başkanı tarafından belediye kadrolarını yandaşlarla doldurdu. Yandaş olmayanları işten attı, bir kısmını da olmadık yerlere sürgün etti.

Geniş halk kitlelerince AKP-MHP bloğuna karşı bir tepki olarak seçilen Muhittin Böcek’in ulaşım ücretlerine alelacele yaptığı zam kabul edilemez.

Ulaşım, kentsel yaşam için bir haktır. Dolayısıyla kar veya rant amaçlı değerlendirilemez. Eğer sosyal belediyecilik şiarıyla kenti yönetme iddianız varsa, hemen yaptığınız ulaşım zammını geri çekin. Memura, emekliye verilen maaş artış oranı yüzde altı iken, ulaşıma yüzde 20 ile 35 aralığında yaptığınız zam hiç ama hiç adil değildir.

Menderes Türel’ in belediyeyi içine düşürdüğü borç batağının yanlış politikalarının ceremesini Antalya’ nın yoksul, dar gelirli halkına fatura edemezsiniz. Buradan hem sayın Böcek ‘e hem belediye meclisine, hem de bunları taşıyan siyaset kurumlarına sesleniyoruz. Ulaşıma yaptığınız zammı derhal geri alın. Hakkı yenmiş, haksızca işten atılmış, dahası yandaş olmayıp onurlu duruşlarından bir adım dahi geri atmadıkları için işsiz kalan, aç kalmayı dahi göze alan insanlara sahip çıkmalısınız. Bugün bu koltuğa bu onurlu insanların dip dalgasıyla oturduğunuzu bilmelisiniz. Sizi uyarıyoruz. Menderes Türel’ in kaldığı yerden devam etmeyin. Umarız bu uyarımızı dikkate alırsınız. Aksi takdirde bu halk gün gelir sizi hakkın ve adaletin divanda yargılayacağından şüpheniz olmasın. Tekrar ediyoruz, yaptığınız yanlıştan geri dönün. Zamları derhal geri alın.

ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ
ANTALYA İL ÖRGÜTÜ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here