Birleşik Muhalefet Hareketi, çalışmaları kapsamında Antalya Tabip Odası toplantı salonunda düzenlenen ve kolaylaştırıcılığını Özlem Yavuz’un yaptığı panele konuşmacı olarak Dr.Eriş Bilaloğlu ve Dr.İsmail Hakkı Tombul katıldı.

Panelde ilk sözü alan Dr.İsmail Hakkı Tombul’da, Birleşik Emek Hareketi’ne ilişkin bir bilgilendirme yaparak “Emekçileri ve emek örgütlerini birleşik emek hareketini güçlü biçimde örgütlemeye, birleşik ve ortak mücadeleye çağırıyoruz.” dedi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN BU LİNKİ TIKLAYINIZ

Daha sonra söz alan Dr.Eriş Bilaloğlu, Gezi Parkı eylemlerinin farklı görüşlerden insanların birarada muhalefet edebileceğini gösterdiğini belirterek, kapsayıcı bir muhalif anlayışla hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Dr.Bilaloğlu Hazır bir reçete sunmadıklarını bununda doğru olmadığının altını çizerek “Yapmak istediğimiz basitçe bir birlik tartışmasının, verili örgütlü yapıların arasındaki alışılmış tanım aralıklarına sıkışmış bir ortak eylem birlikteliğinin ötesinde, partilerin, örgütlerin, yapıların, toplulukların, kümelerin, bireylerin yani tüm demokratik muhalefet güçleri ve barındırdıkları potansiyellerin birleşik bir hareketini oluşturabilme arayışıdır. Birleşik muhalefet, hayatımıza yönelik saldırılara karşı birlikte olabilmenin, yan yana durabilmenin yollarını çoğaltmak, dayanışmacı bir toplumun nüvelerini bugünden yarına birlikte yaratabilmenin çabasında olmaktır. Birleşik bir muhalefet hareketi, örgütlü-örgütsüz tüm demokratik kesim ve bireylerin kolektif-demokratik iradesinin içinden şekillenecek gönüllü, uzun, zahmetli bir yürüyüştür” şeklinde konuştu.

Panel, soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here