Organize Sanayi Bölgesinde Ataç A.Ş.ye bağlı Anteks dokuma ve terbiye fabrikasından

tazminatlarını ve ücretlerini alamayan 300 işçinin başlattığı direniş sürüyor. Gece soğuk havadan korunmak için sabaha kadar, palet, masa, sandalye ve tekstil malzemelerini yakarak ısınan işçiler haklarını alana kadar mücadeleyi sürdürmekte kararlı görünüyorlar.

Bugüne kadar başvurdukları yasal süreç ve görüşmelerden bir sonuç çıkmadığını belirten işçiler, paralarının fabrikaya getirilmesini talep ediyorlar.
Cumartesi sabah erken saatlerde fabrikayı işgal eden 300 işçi fabrika girişinde masa, sandalye ve tekstil malzemeleri ile barikat kurmuşlardı. İşçiler, yıllarını verdiklerini fabrika yetkilerinden yaklaşık 20 milyon lira tutarındaki ücretlerinin hemen ödenmesini istiyor.

Fabrika girişine ‘Vaad değil hakkımızı istiyoruz’ ‘İşçiler kardeş, patron kalleş’, ‘Biz hakkımızı istiyoruz’, ‘Dilenci değiliz paralarımızı istiyoruz”İşçiler Burada ATAÇ nerede’ yazılı dövizleri fabrika girişine asan işçiler müdahale edilmesi durumunda içeride bulunan amonyak kazanlarını patlatma tehditin de bulundular.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here