Baskı, şiddet ve gözaltı uygulayarak gerçeklerin üzerini örtemezsiniz!

 

KESK Antalya Şubeler Platformu Soma’da halka dönük polis saldırısı,ÇHD’li Avukatların gözaltına alınması ve Soma Eğitim-Sen Şubesinin hedef gösterilmesini protesto için Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması ve oturma eylemi yaptı.

KESK Antalya Şubeler Platformu adına konuşan Dönem Sözcüsü Mustafa AYAR “Soma’daki katliamı kınamak, sorumluların açığa çıkarılıp yargılanmalarını sağlamak, başta Konfederasyonumuz üye ve yöneticileri olmak üzere toplumsal muhalefete yönelik saldırıları ve hükümetin tutumunu protesto etmek için dün olduğu gibi bu günde tüm illerde ve Antalya’da Alanlardayız. Cuma günü Soma halkına yapılan saldırıyı Cumartesi Soma’da ÇHD’li Avukatların darp edilerek gözaltına alınmasını, Soma Eğitim-Sen Şubemizin hedef gösterilmesini yine aynı gün akşam Ankara’da KESK üyelerine dönük polis saldırısını ve gözaltıları protesto ediyor ve kınıyoruz.

Ülkemiz ve emekçiler bu OHAL uygulamalarını hak etmiyor ve bu baskılara mücadeleyi yükselterek karşılık vereceklerinden kimse kuşku duymamalıdır. Bu katliamın üzerinin örtülmesine müsaade etmeyeceğiz. Sorumluları açığa çıkana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Buradan AKP Hükümetine bir kez daha sesleniyoruz; baskı, şiddet ve gözaltı uygulayarak gerçeklerin Üzerini örtemezsiniz!” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here