Antalya Halk-Der uyuşturucuya ve çeteleşmeye karşı kampanya başlattı.

Uyuşturucu ve çeteleşme sorunun yalnızca bu günün değil, yarının da sorunu olduğunu belirten Antalya Halk-Der üyeleri sorunları konuşup bilince çıkarmak amacıyla Halk Meclisleri’ne davet ediyor.

Antalya Halk-Der tarafından yapılan açıklamada; “Son zamanlarda sıkça gündeme gelen “Bonzai” nedeniyle son bir yıl içerisinde yüzlerce insan yaşamını yitirdiği kaydedilirken, Bonzai’nin çok ucuz ve kolay ulaşılabilen bir uyuşturucu madde olduğu için çok yaygın kullanıldığı belirtildi.
Uyuşturucu kullanımının giderek yaygınlaştığını her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmakla birlikte kullanıcı yaş grubu gün geçtikçe küçülür hale geldiği ifade edilirken; tüm bu yaşananlar neden değil sonuçtur” denildi.

Antalya Halk-Der tarafından uyuşturucuya ve çeteleşmeye karşı başlatılan kampanyanın açıklaması şu şekilde:

“Sosyal yaşam alanlarından mahrum bir şekilde topluma yabancılaşan bireyler, baskılardan kurtulma, acılarını dindirme ve “özgürleşme” adına uyuşturucu kullanma yolunu seçmektedir. Ancak biz biliyoruz ki genç birey, sorgulayan, araştıran, çarpıklıklara karşı bir duruşu ve önerileri olan bireydir. Mutluluğun ve özgürlüğün tek yolu, insanın mutlak bir üretim faaliyeti içerisinde yer alarak kendi emek faaliyeti içerisinde, kendini yeniden üretmesinde yatmaktadır. Gençlerin sağlıklı bir birey olabilmeleri, üretim, bilim, sanat ve sportif çalışmalar içerisinde kendilerine yer bulabilmelerine bağlıdır. Uyuşturucu kullanan ve bağımlı hale gelen birey sağlıklı düşünemez. Çünkü uyuştuğu zaman şuursuzlaşır. Şuursuzlaşınca tüm insani değerlerden uzaklaşır. Bu yüzden en yakınından en uzağına zarar verebilecek bir ilişki tarzı geliştirir. Bunların başında hırsızlık ve gasp gelir…
Bu yüzden önce kendimizden başlayarak yaşadığımız tüm alanlarda sağlıklı yaşam için spor aktiviteleri başta olmak üzere sanatsal, bilimsel içerikli Halk-Der Atölyelerini yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Her hafta bir gün yapacağımız bisiklet turları, derneğimizde verilecek satranç kursları, eğitim atölyelerinin vereceği seminerler, bu çalışmalarımızın bir parçası olacaktır.
Bunun için kişilerin kendilerini ifade edebilecekleri yaşam alanları oluşturulmalıdır. Uyuşturucu çetelerinin teşhirinin yanı sıra, bağımlı bireylerin tedavi edilip, iyileştirilmelerine yardımcı olmak gerekir. Antalya Halk
Derneği (HALK-DER) ve Antalya Gençlik Örgütü (ANT-GÖR) olarak bu kampanya kapsamında, tüm duyarlı bireyleri ortak mücadele etmeye çağırıyoruz. Bu sorunun yalnızca bu günün değil, yarının da sorunu olduğu farkındalığından hareketle, sizleri bu sorunları konuşup bilince çıkaracağımız “Halk Meclisleri”mize davet ediyoruz.
Uyuşturucuya ve çeteleşmeye geçit yok”

Adres: Özgürlük Mahallesi, Özgürlük Apartmanı No: 1 (Barış Taksi Durağı Karşısı) Dokuma/Kepez/ANTALYA Tel: 0545 501 10 48

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here