Çağdaş Hukukçular Derneği Antalya Şubesi tarafından “Yargının yeni düzeni/avukat soruşturmaları” başlığı ile Mimarlar Odası toplantı salonunda düzenlenen panele çok sayıda avukat ve demokratik kitle örgütü temsilcisi katılıdı.

Kolaylaştırıcılığını ÇHD Antalya Şube yönetim kurulu üyesi Av.Hasan Kemal Elban’ın yaptığı panelin konuşmacıları ise

Adli Tıp Uzmanları Derneği Başkanı Prof.Dr.Ümit Biçer, ÇHD İstanbul Şubesi üyesi  Av. Efkan Bolaç ve ÇHD Genel Başkan yardımcısı Av. Münip Ermiş oldu.

Yapılan konuşmalarda, ÇHD’ya karşı sürdürülen  gözaltı, sorgu süreci ve yaşanan hukuksuzluk, uydurma belgelerin TMK.10 md.uyarınca kurulan yeni Mahkemelerin, Özel Yetkili Mahkemelerdeki yargılama pratiğini aynen sürdürdüklerini bir kez daha gösterdiği vurgulanırken, bu saldırı ve baskıların  esasen  örgütlülüğe, avukatlık pratiğine, değerlerine de yönelik bir saldırı oduğu asla  kabul edilemeyeceği belirtildi.

ÇHD’nin 1974’den beri susmadığı, bundan sonrada asla susmayacağının altının çizildiği konuşmalarda son yıllarda artan baskı ve saldırılara karşı örgütlü mücadele edilmesi ve siyasi mücadele verilmesi gerektiği de  vurgulandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here