Büro Emekçileri Sendikası (BES) Antalya Şubesi tarafından düzenlenen, Doç. Dr Servet Akyol ve Tüm Emekli – Sen Antalya Şube Sekreteri ve aynı zamanda Serbest Muhasebeci olan Hülya Karanın konuşmacı olduğu “Adaletsiz vergi sistemi ve 2018 bütçesinin emekçilere yansıması” paneli 24 Şubat Cumartesi günü Antalya SMMM Odası toplantı salonunda yapıldı. Panelin moderatörlüğünü BES Antalya Şube Başkanı Devrim Mol yaptı.

Panelin ilk sunumunu Adaletsiz Vergi Sistemi başlığıyla Hülya Kara yaptı. Hülya Kara “ Ülkemizdeki vergi sistemi adaletsizdir ve tüm vergi yükü emekçilerin sırtına yüklenmiştir. Bu iktidarın ve diğer iktidarların uyguladığı vergi politikası kime dost kime düşman olduklarının göstergesidir. Verginin özü az kazanandan az çok kazanandan çok vergi almaktır ama maalesef ülkemizde tam tersi uygulanmaktadır” dedi

Hülya Kara’nın ardından Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr Servet Akyol Toplumsal Sınıflar ve Bütçeler başlıklı sunumunu yaptı. Servet Akyol “ Ülkemizdeki vergi sistemi adaletsiz. Toplumun herkesimi borçlu ve gelir dağılımımız bozuk. İstihdam yaratan bir ekonomi yok. Ülkemizde yapılan toplam özelleştirilmenin %85’i 2002’den sonra yapıldı ve halen yapılmaya devam ediyor. Sermaye kesimi hızla büyürken emekçiler aynı oranda kaybediyor” dedi.

Sunumların ardından panelistler izleyicilerin sorularını yanıtladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here