Adalet Bakanlığı’nın 14.11.2012 günü yayınladığı genelgeyle “hukuki ve ekonomik” sebeplerle

2013 yılından itibaren yargı çalışanlarının ulaşım için bilet yardımını uygulamasını kaldıracak olması,Büro Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi tarafından basın açıklaması yapılarak protesto edildi.  Antalya Adliyesi önünde bir araya gelen BES üyeleri kazanılmış bir hak olan ulaşım bilet yardımının kaldırılmasına tepki gösterdi. BES üyeleri adına basın açıklamasını BES Antalya Şube Sekreteri Ayşe Şimşek okudu.

Ayşe Şimşek “Yargı emekçileri olarak gece gündüz demeden hafta sonu tatili demeden çalışıyor ve yoksulluk sınırı altında ücret alıyoruz.Çalışanların yarıdan fazlasının kadın emekçilerden oluştuğu Adalet Bakanlığı’nda kreş taleplerimiz görmezden geliniyor. Büro Emekçileri Sendikası olarak yıllardır bu taleplerimiz karşılanmasına yönelik demokratik ve meşru zeminlerde yargı çalışanlarıyla birlikte mücadele ettik ve etmeye devam edeceğiz. AKP Hükümeti Kamu emekçilerinin haklı ve meşru taleplerini yerine getirmediği gibi kazanılmış haklarımızı da elimizden almaya çalışıyor” dedi.

“Son olarak Adalet Bakanlığı 14.11.2012 tarihinde yayınladığı bir yazıyla hukuki ve ekonomik sebeplerle 2013 yılından itibaren ulaşım için bilet yardımı yapılmayacağını açıklamıştır. Sendikamızın mücadelesi sonucu aldığımız ulaşım yardımları yargı emekçilerinin en önemli kazanılmış haklarından birisidir. Adalet Bakanlığına soruyoruz; Ulaşım giderlerimizin ödenmemesi hangi ekonomik ve hukuki gerekçelere dayanmaktadır?Biz biliyoruz ki Adalet Bakanlığının kaynak sorunu yoktur. Sadece adliyeler saray yargı emekçileri ise kapıkulu olarak görüldüğü için bu kararlar alınmaktadır.Ulaşım hakkımızın gasp edilmesine karşı Bugün Büro Emekçileri Sendikası olarak tüm illerde alanlardayız!” “

Ayşe Şimşek “Adalet Bakanlığını bir an önce bu kararından vazgeçmeye ve ulaşım giderlerini karşılamaya çağırdıklarını ,ücret adaletsizliğine son verilerek, her türlü ek ödeme ve fazla mesai ücretlerinin maaşımıza yansıtılmasını , ulaşım haklarından vazgeçmeyeceklerini ve yargıda adalet istediklerini” ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here