Şehir içi ulaşım ücretlerine yapılan zamlara karşı Antalya Halkı birleşti. Kendilerine “Ulaşım Hakkı Mücadelesi  İçin Birlik” adı veren platform zamlara karşı bir dizi eylem kararı aldı.

17 Temmuz 2011 Pazar gününden itibaren Güllük PTT, Şarampol Kışlahan Oteli, Vakıf İş Hanı, Doğu Garajı, Altınova ve Gebizli Mahalleleri’ne imza stantları kurulacak ve şehrin her tarafında bildiriler dağıtılacak.

21 Temmuz 2011  Perşembe akşam saat 18.00’da Vakıf İş Hanı önünde toplanarak Attolos Heykeli-Muratpaşa Camii- Şarampol- SGK güzergahında toplu bildiri dağıtımı yapılacak.

22 Temmuz 2011 Cuma 15.00’da Vakıf İş Hanı önünde toplanarak Antalya  Büyükşehir Belediye Başkanlığına yürünerek  imzalar teslim edilecek.

Ulaşım zamları Geri Alınsın talebini elektronik ortamda imzalamak için http://antalyadaulasimzamlarigerialinsin.com/

Ulaşım zamları geri alınsın!

 

Ulaşım her insan için temel ihtiyaçtır. Diğer bütün kamusal haklara (hastane, okul vs.) erişim açısından kritik bir öneme sahiptir. Halkın temel ihtiyaçları üzerinden para kazanma anlayışı kabul edilemez.

1990’lı yıllarda tüccar zihniyeti taşıyan belediye yönetimi tarafından bir kamu hizmeti olmaktan çıkarılan toplu ulaşım, bugün halkın en büyük çilesi haline gelmiştir. Belediyeye ait halk otobüslerinin özelleştirilmesiyle birlikte halkın en temel ihtiyacı, sermayenin insafına bırakılmıştır.

Belediyeler kamu hizmeti veren kurumlar olarak, ticaret mantığıyla değil gerektiğinde zarar etmek pahasına halkın kamusal ihtiyaçlarını yerine getirmelidir. Antalya Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi‘nin (UKOME) geçtiğimiz günlerde yaptığı %40’a varan ulaşım zammı, her geçen gün yoksullaştırılan halkın sırtına bindirilmiş ağır bir yüktür. Toplu ulaşım, açlık sınırının altındaki asgari ücretlerle güvencesiz olarak çalıştırılan emekçilerin temel harcama kalemlerinden birisi haline gelmiştir.

 

Antalya halkı olarak, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni uyarıyoruz. Ulaşıma yapılan zamlar derhal geri çekilmelidir.

 

Ulaşım haktır, satılamaz!

 

(Siz de ALO 181’den Antalya Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi’ni arayarak şikayetlerinizi bildirebilir, [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz)

 

Ulaşım zamlarının geri çekilmesi talebiyle

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne yürüyoruz.

 

Toplanma yeri: Dönerciler Çarşısı önü

Tarih: 22 Temmuz 2011 Cuma

Saat:15.00

ULAŞIM HAKKI  MÜCADELESİ İÇİN  BİRLİK

 

 

ULAŞIM ZAMLARI GERİ ALINSIN

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi‘nin (UKOME) geçtiğimiz günlerde yaptığı %40’a varan ulaşım zammı, her geçen gün yoksullaştırılan halkın sırtına bindirilmiş ağır bir yüktür.

Antalya halkı olarak “Ulaşım haktır, satılamaz” diyor, aşağıdaki taleplerimizin yerine getirilmesini istiyoruz.

 

* Toplu ulaşıma yapılan zamlar derhal geri alınmalıdır. Ülke genelinde toplu ulaşımın en pahalı olduğu kentlerden biri olarak Antalya’da, ulaşım bedelleri daha makul bir seviyeye çekilmelidir.

* Ulaşım kamusal bir haktır. Herkesin ‘modern, sağlıklı, güvenli’ toplu taşıma hakkı vardır. Özelleştirilen halk otobüsleri yeniden kamulaştırılmalıdır.

 

ADI SOYADI                                          MESLEĞİ                                             İMZA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here