Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Örgütü merkezi olarak başlatılan, “AKP düzenini yıkalım, Türkiye’yi Yeniden Kuralım”

kampanyası çerçevesinde ev ev dolaşıyor.

Parti olarak tüm Türkiye’de yürüttükleri “AKP düzenini yıkalım, Türkiye’yi Yeniden Kuralım” kampanyası çerçevesinde çalışmalarını sürdüren ÖDP Antalya İl Örgütü, son günlerde  faaliyetlerini yoğunlaştırdı. Üzerlerine giydikleri parti önlükleri, şapkaları ile evleri  tek tek dolaşıp sokak gazetesi dağıtan ve halkla sohbet eden ÖDP’lilerin etkinliği yoğun ilgi ve destek görüyor.

Halkın sıcak ilgisinin olduğu ziyaretler adeta gövde gösterisine dönüşürken, Kepez İlçesi Hüsnü Karakaş Mahallesinde sokak gazatesi dağıtımına bizzat katılan İl Başkanı Zeynel Ergen, haziran ayına kadar Antalya’nın bütün belde ve köylerini tek tek ziyaret etmeyi planladıklarını söyledi

Türkiye’yi yeniden kurmanın yolunun bugün AKP’ye karşı direncin büyütülmesinden geçtiğini belirten Ergen “On yıldır AKP’nin karanlığında yaşıyoruz. Temelleri 12 Eylül ile başlayan ve Özal ile birlikte geliştirilen ‘her şeyin satılığa çıkartıldığı’ piyasa düzeni AKP ile birlikte dini-muhafazakârlıkla bütünleştirilerek tamamlandı. Yukarıdan aşağıya devletin tüm kurumları üzerinde kurulan tekelci iktidar başkanlık sistemi ile tek adam diktasına dönüştürülerek sürdürülmeye çalışılıyor. AKP iktidardaki gücünü pervasızca kullanarak ülkenin ve emekçi halkın geleceğini ipotek altına almaya çalışıyor.” dedi.

Ergen, AKP`nin zorbalıklarına ve yalanlarına teslim olmayan bir dirençle bu karanlığı yırtacak bir gücü hep birlikte yaratacaklarını belirterek “AKP düzenini yıkarak Türkiye`yi eşitlik özgürlük kardeşlik temelinde yeniden kurmalıyız.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here