Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Örgütü  “AKP Düzenini Yıkalım Türkiye’yi Yeniden Kuralım”

temalı bir yürüyüş ve basın açıklaması gerçekleştirdi.

Üçkapılar önünde toplanan yaklaşık yüz kişi Attalos heykeline kadar “AKP susacak halk konuşacak,Zam zulüm işkence işte AKP, “Katil ABD işbirlikçi AKP, Söz yetki karar iktidar halka” sloganlarıyla yürüdü. Burada yapılan açıklamayı okuyan ÖDP Antalya İl Başkanı Zeynel Abidin Ergen ,  Türkiye’nin on yıldır AKP’nin karanlığında yaşadığını belirterek, “Demokratikleşme aldatmacası arkasında gizlenerek AKP’nin kesin egemenliğini kurduğu on yıllık karanlık dönem içinde baskı ve sömürü düzeni emperyalizmin ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden yapılandırıldı.” dedi.

Herşey satılığa çıkarıldı

“Temelleri 12 Eylül ile başlayan ve Özal ile birlikte geliştirilen ‘her şeyin satılığa çıkartıldığı’ piyasa düzeni AKP ile birlikte dini-muhafazakârlıkla bütünleştirilerek tamamlandı.” diyen Ergen, “On yılın ardından AKP şimdi de iktidardaki gücünü pervasızca kullanarak ülkenin ve emekçi halkın geleceğini ipotek altına almaya çalışıyor.  Yukarıdan aşağıya devletin tüm kurumları üzerinde kurulan tekelci iktidar başkanlık sistemi ile tek adam diktasına dönüştürülerek sürdürülmeye çalışılıyor” şeklinde konuştu.

AKP karanlığını yıkacağız

Bugün ülkenin dört bir yanında başlattığımız bu yürüyüşümüzü 9 Haziran’da İstanbul’da gerçekleştireceğimiz büyük bir mitinge dönüştüreceğiz. AKP’nin baskı ve zorbalıkla hakim kılmaya çalıştığı bu suskunluk ve çaresizlik duvarını yılmayan, eğilmeyen, diz çökmeyen, hizaya gelmeyen kararlı mücadelemizi büyüterek yıkacağız. Bu direnişi, bu umudu büyütmeye, Türkiye’yi yeniden kurmak için birlikte mücadeleye, sesimizi birleştirmeye çağırıyoruz”

Yürüyüş için toplanan ÖDP’lilere kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından içi su dolu bir şişe atıldı. Saldırgan yakalanamadan hızla kaçtı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here