Antalya Gençlik Muhalefeti  İstanbul’da yapılan baskınlara  tepki gösterdi.

Antalya Gençlik Muhalefeti tarafından yapılan yazılı açıklamada “Hopa saldırısını protesto edenlere yönelik saldırıların devam ediyor.Hopa’da ve Ankara’da yaşanan ev baskınları ve tutuklamaların ardından dün sabaha karşı da İstanbul’da kimi evlere baskınlar düzenlendi, evler didik didik arandı. Marmara Üniversitesi Gençlik Muhalefetinden Erce Tilav’ın da evine ellerindeki yakalama emri ve arama izinleriyle kapıyı tekmeleyerek giren polisler, Hopa protestoları neden gösterilerek arandığını belirterek, evde bulunmayanlar için “teslim olmaları” yönünde tehditler savurdu.” ifadeleri yer aldı.

Erdoğan, tahammül edemiyor

AKP’ye karşı yapılan tüm muhalif seslerin susturulmaya çalıştığının ifade edildiği açıklamada “AKP karşıtı her girişim, eylemlilik, örgütlülük sıkıyönetim koşullarını aratmayan yöntemlerle bastırılmaya çalışılıyor. Birkaç aydır yaşananlar bundan sonrası için de AKP’nin “ileri demokrasi”sinin toplumsal muhalefete karşı nasıl işleyeceğinin göstergesidir. Baskı, korku, polis, cezaevi, faşizm…” denildi.

Bedel ödemeye devam edeceğiz

“Bu saçma hukuksuzluğa biran önce son verilmeli Hopa’da, Ankara’da, İstanbul’da tutuklanan ve gözaltına alınanlar serbest bırakılmalıdır. Bizler AKP’nin yarattığı bu baskıcı, faşizan korku iklimine karşı çayımıza, suyumuza, derelerimize ve geleceğimize sahip çıkmanın bedelini ödüyoruz, bedel ödemeye de devam edeceğiz.AKP’nin faşist zorbalığına karşı direnenlere; emeğine, üniversitesine, geleceğine sahip çıkanlara karşı sürdürülen bu baskı ve terör furyasının önünde diz çökmeyeceğiz!“

 

 

TESLİM OLMAYACAĞIZ/ BU ABLUKA DAĞITILACAK

31 Mayıs 2011 günü, Hopa’ daki AKP mitingi öncesi AKP’ yi protesto etmek isteyen Hopa’ lılara karşı gerçekleşen polis saldırısı sonucu Metin Lokumcu’ nun yaşamını yitirmesi üzerine diğer illerde Hopa saldırısını protesto edenlere yönelik saldırılar devam ediyor.

11 Temmuz Pazartesi günü,yine Ankara’da gerçekleşen Hopa eylemleri bahane edilerek, Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Eda Dişkaya ailesinin yanına gittiği Adana’da evinden polisler tarafından alınarak gözaltına alındı. Halen yol tutuklusu olarak Adana Karataş Cezaevinde bulunan Eda Dişkaya’nın ifadesinin alınması için Ankara’ya getirilmesi bekleniyor.

Hopa’ da ve Ankara’ da yaşanan ev baskınları ve tutuklamaların ardından bu sabaha karşı da İstanbul’ da kimi evlere baskınlar düzenlendi, evler didik didik arandı. Baskınlar sonucunda ÖDP yöneticisi Metin Demir gözaltına alındı.

Marmara Üniversitesi Gençlik Muhalefetinden Erce Tilav’ın da evine ellerindeki yakalama emri ve arama izinleriyle kapıyı tekmeleyerek giren polisler, Hopa protestoları neden gösterilerek arandığını belirterek, evde bulunmayanlar için “teslim olmaları” yönünde tehditler savurdu.

2 Haziran günü meslek odaları ve sendikaların çağrısıyla İstanbul Mecidiyeköy’ de Hopa’ da yaşanan polis saldırısı protesto edilmek istenmiş, AKP binasına yürümek isteyen kitleye polis saldırmıştı. Olayın ardından gözaltına alınan 23 kişiden 8’ i “kamu malına zarar vermek, polise mukavemet” suçlamalarıyla mahkemeye sevk edilmiş, mahkemede alınan ifade sonrası gözaltındakiler serbest bırakılmıştı.

R. Tayyip Erdoğan, kendisine muhalif hiçbir sese tahammül edemiyor.

AKP karşıtı her girişim, eylemlilik, örgütlülük sıkıyönetim koşullarını aratmayan yöntemlerle bastırılmaya çalışılıyor. Birkaç aydır yaşananlar bundan sonrası için de AKP’nin “ileri demokrasi” sinin toplumsal muhalefete karşı nasıl işleyeceğinin göstergesidir. Baskı, korku, polis, cezaevi, faşizm…

Tutuklananlar ve gözaltına alınanlar serbest bırakılmalıdır.

Bu saçma hukuksuzluğa biran önce son verilmeli Hopa’ da, Ankara’ da, İstanbul’ da tutuklanan ve gözaltına alınanlar serbest bırakılmalıdır.

AKP’nin faşist zorbalığına karşı direnenlere; emeğine, üniversitesine, geleceğine sahip çıkanlara karşı sürdürülen bu baskı ve terör furyasının önünde diz çökmeyeceğiz!

FERMAN DEVLETİN SOKAKLAR BİZİMDİR!

BU ABLUKA DAĞITILACAK!

 

ANTALYA GENÇLİK MUHALEFETİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here