KESK heyeti “OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ” kampanyası çerçevesinde Antalya’da Emek ve Demokrasi Güçlerini ziyaretlerini sürdürüyor.

Ziyaretler kapsamında aralarında KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, Yusuf Şenol: Hukuk, Eğitim Sen Genel Merkez TİS ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri, Keskin Bayındır, Eğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk ve Kültür Sanat Sen Antalya Şube Başkanı Seyfi Turan’ın olduğu heyet ÖDP Antalya İl Örgütü’nü ziyaret etti.

Özgür ve Demokratik bir Türkiye için birleşik mücadelenin önemine vurgu yapılan görüşmede, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik , “Son olarak çıkarılan 2 KHK, OHAL olmadan ülkeyi yönetemeyecek hale gelen siyasal iktidarın yaşadığı bu korkunun üründür. Bugüne kadar hayata geçirilen hukuksuzluğun üzerine adeta tüy diken KHK’ler ile bir yandan haksız, hukuksuz ihraçlar sürdürülmekte, diğer taraftan tüm topluma tek adam diktatörlüğüne biat eden gönüllü kulluk dayatılmaktadır.” dedi.

Tek ses, tek yürek olmalıyız

Haksız-hukuksuz bir şekilde ihraç edilen, açığa alınan kamu emekçileri başta olmak üzere emekten, demokrasiden, barıştan, insanca bir yaşamdan yana olanlar OHAL/KHK rejimi ile örülen açık faşizme karşı emek, demokrasi ve barış mücadelesinde tek ses, tek yürek olmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here