Kongre öncesi ince hesaplar yapan tek adam Mustafa Yahyaoğlu, 6 ay görevden el çektirerek doğal delegeliklerini düşürttüğü 3 genel merkez yöneticisini şimdide üyelikten düşürdü.

DEV TURİZM İŞ’TE TAHT OYUNLARI

Devrimci Turizm İşçileri sendikasında sular durulmuyor. Son dönemde anti demokratik uygulamaları ile gündeme gelen Dev Turizm İş genel başkanı Mustafa Yahyaoğlu, artık sendikaya üye olmak isteyen turizm işçilerinin üyelik başvurularını da reddediyor.

Geçen gün basın toplantısı yaparak üyelik başvurusunun kabul edilmediğini dile getiren Turizm İşçisi Semra Yelsali: “sendika üyeliğimi yapmak için başvurdum. Fakat üyeliğim hiçbir gerekçe gösterilmeden, e-devlet üzerinden reddedildi. Eski genel Merkez yöneticisi olan turizm işçisi eşimin üyeliği de kabul edilmemişti.” ( Sendika Koltuk yenileyenlerin değil, Turizm İşçilerinindir )
Mustafa Yahyaoğlu’nun Aralık ayında yapılacak olan olağan kongrede koltuğunu kaybetme kaygısı ile saldırganlaştığı biliniyor. Koltuk kaygısı giderek büyüyen Yahyaoğlu, daha önce Sendikanın Ankara temsilcisini ve genel örgütlenme uzmanını görevden almış, 3 genel merkez yöneticisini ise uydurma gerekçelerle 6 ay görevden el çektirmişti. ( Tek adam yine görevden aldı ) Kendisine muhalif olarak gördüğü İstanbul şubeyi ise feshederek sendika tarihine adını kara harflerle yazdırmıştı. Sendika kurullarında, toplantılarında dedikodu mekanizmasını işleterek insanların özel hayatına karışan Mustafa Yahyaoğlu’nun kendi tabiriyle “sendikası”, bir süredir tasfiyeci politikaları nedeniyle eleştirilerin odağındaydı. Sol kamuoyu başta olmak üzere duyarlı tüm kesimler tarafından tepkilere yol açan bu uygulamalar, çığırından çıkmış durumda. DİSK genel merkezine gidip bu tasfiyeci zihniyeti eleştiren turizm işçileri, DİSK’e çağrıda bulunarak DİSK genel merkez yöneticiliği de yapan Yahyaoğlu’nun disiplin kuruluna sevk edilmesini talep etmişlerdi.( http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/809042/Dev-Turizm-is_uyelerinden_DiSK_aciklamasi.html  )

Üyelikten de çıkarıldılar

Kongre öncesi ince hesaplar yapan genel başkan, 6 ay görevden el çektirerek doğal delegeliklerini düşürdükleri 3 genel merkez yöneticisini üyelikten de düşürdü. Sendika da kendinden başka kimseyi görmeye tahammül edemediği anlaşılan genel başkan, an itibariyle tüm muhalif işçileri tasfiye etti. DİSK’in ilkeleri ve tarihiyle adeta dalga geçen “tek adam” , sendikadan turizm işçilerini tasfiye ederek kendi Game Of Thrones’unu oluşturdu. Taht oyunlarının kralı olma yolunda, önünde ki tüm engelleri kaldıran bu yüce şahsı kendi krallığında yalnız bırakarak; tasfiye edilen, üyelikten atılan, üyeliği kabul edilmeyen “Sendika işçilerindir” diyen turizm işçilerine, kralla olan bu zor mücadelede sabır ve başarı diliyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here