Dev Turizm İş’teki tek adam Mustafa Yahyaoğlu’nun, Antalya Emek ve Demokrasi Güçlerine yönelik yaptığı toplantı çağrısına rağbet olmadı.

TEK ADAMIN ÇAĞRISI ÜZERİNE

Son dönemde işçi düşmanlığıyla gündemden düşmeyen Dev Turizm İş genel başkanı Mustafa Yahyaoğlu, Antalya Emek ve Demokrasi Güçlerine geçtiğimiz hafta toplantı çağrısı yapmıştı. Güç devşirmek için yaptığı çok açık olan bu çağrı, hem emek düşmanı politikaları nedeniyle hem de çağrının yapılış biçimi ile icabet görmedi. Kuruluşları tek tek arayarak yalanlarını anlatmak isteyen Yahyaoğlu, amacına ulaşamamış olduğu görülüyor. Kısacası tek adamım son oyunu da tutmadı.

Kendi gibi düşünmeyen ve kendisine biat etmeyen herkesi tasfiye etmeye çalışan, sendika toplantılarında, dedikodu mekanizmasını işleterek, insanların özel hayatına karışan, yalan ve iftira atarak koltuğunu kaybetmek istemeyen, ahlaki sınırları aşmakta beis görmeyen bu şahıs, artık iyice ifşa oldu.

Dedikodu, yalan ve iftiralarını gittiği her yerde devam ettiren Mustafa Yahyaoğlu, gerek Antalya gerekse tüm ülkede başta turizm işçileri olmak üzere tüm işçi sınıfının nefretini kazanmış durumda.

Kısaca özetlersek:

Eş genel başkan Didem Erkıvanç Türkay, sendikaya gelemesin diye sendikanın kilidi değiştirildi. Anahtar istenildiği vakit verilmedi. DİSK tarihinde ilk defa eş genel başkan olan Didem Erkıvanç Türkay, sendika içinde Mustafa Yahyaoğlu tarafından mobbinge uğradı. Yahyaoğlu, eş genel başkanın üzerine yürüyerek istifasını istedi. Kadın turizm işçilerinin 8 Mart çalışmaları engellendi. Kadın İşçiler, her şeye rağmen kendi evlerinde pankart ve dövizlerini hazırlayarak 8 Martta turizm işçilerini temsil ettiler.

Mustafa Yahyaoğlu’nun “tek adam” uygulamalarına karşı çıkan Eş Genel Başkan Didem Erkıvanç Türkay, Eğitim Daire Başkanı Barış Bergil ve Örgütlenme Daire Başkanı Ali Karabudak, asılsız ve usulsüz bir şekilde 6 ay boyunca görevlerinden el çektirildiler. Daha da korkunç olanı bu 3 genel merkez yöneticilerinin üyelikleri kanunsuz bir şekilde düşürüldü.

3 genel merkez yöneticisinin görevlerinden el çektirilmesine neden olan Disiplin Kurulu Kararına, disiplin kurulu üyesi olan Ramazan Tuncer, muhalefet şerhi koymak istedi. Fakat genel başkan Mustafa Yahyaoğlu ve ekibi tarafından hukuksuz bir şekilde engellendi. Bunun üzerine Disiplin Kurulu üyesi Ramazan Tuncer, Mustafa Yahyaoğlu tarafından hazırlandığı belli olan karara muhalefet şerhi koymak için noterden ihtar çekti. İhtarda nasıl engellendiğini, yazılan her şeyin yalan ve iftira olduğunu tek tek yazdı.

Sendikanın Ankara temsilcisi Serhad Savaş ve Genel Örgütlenme Uzmanı Naim Göktaş, Mustafa Yahyaoğlu gibi düşünmüyor diye görevlerinden alındı.

Sendikanın İstanbul Şube Yönetim Kurulu, kongrede Mustafa Yahyaoğlu’na oy vermeyeceğini düşünüldüğü için feshedildi.

Sendikaya üye olmak isteyen turizm işçilerinin üyelikleri kabul edilmiyor. Hayata emekten yana bakan turizm işçileri, sendikaya üye olamıyor. Üye işçiler, tek tek aranarak “sizi kim üye yaptı”, “hangi siyasettensiniz” gibi sorularla baskı altına alınmaya çalışılıyor. Mevcut üyelere, “bizim gibi düşünmüyorsan seni de atarız” deniliyor.

 

1 Yorum

  1. Mustafa bey işçi haklarına çok hassas bir insandır berna hanima gelince ayrımcı erkek düşmanı diski kadın matinesine çeviren ve çevresindekilerle sürekli işçi haklarından çok erkek düşmanlığı yapan bir kadındı ve bu yüzden herkes sendikadan sogumustu kadınlar erkeklere istediği gibi hakaret edemez nokta…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here