Soruyu tersten soracak olursak turizm işçileri, emekten yana olanlar, kadınlar, solcular, devrimciler,… kadınlara şiddet uygulayan ve uygulatan Yahyaoğlu’nun o koltukta oturmasına seyirci olacaklar mı?

Sendikacıya İşçi Dayağı Yakışır
Başlık bana ait değil. Daha önceki yazımda ifade ettiğim gibi 1990’lı yıllarda DİSK Bölge Başkanı Recep Koç’un bir turizm işçisi tarafından yumruklanmasına onay veren Mustafa Yahyaoğlu’na ait.

Bu başlığı ikinci kez kullanmamın nedeni ise bugün Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Antalya Şube Binası’na aralarında genel merkez yöneticileri, şube yöneticilerinin de olduğu turizm işçilerini almayan ve şiddet uygulamaya kalkan tek adam Mustafa Yahyaoğlu ve şürekasının; sendikanın asli sahibi turizm işçilerinden bugün gerekli yanıtı alması.

Gerekli yanıt anında verildi
Bir oldu bitti ile yapılmak istenen şube delege seçimleri için (konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye https://antalyasolu.org/dev-turizm-iste-hirsiz-var/  linkinden ulaşabilirsiniz) sendika şube binasına giden turizm işçileri ve basın emekçilerine Mustafa Yahyaoğlu ve şürekası fiziki şiddet uygulamaya kalktı. Koltuğunu kaybetmemek için bir oldu bitti ile oy hırsızlığı ve işçilerin iradesini gasp etmeye çalışan Mustafa Yahyaoğlu ve şürekasın’a sendikanın asli sahipleri tarafından gerekli yanıt anında verildi.

İşçi düşmanı, Yahyaoğlu
Dev Turizm İş Genel Merkez yöneticileri ve şube yöneticilerinin delege seçimleri için alınan kararı ve hazirun cetvelini, görmek istemelerine Mustafa Yahyaoğlu ve şürekasından yanıt hakaret, küfür ve şiddet oldu.
Konu ile tutanak tutulmasına karşı çıkan, sendika üyelerini zorla sendika dışına atmaya çalışan Mustafa Yahyaoğlu ve şürekası bir kez daha işçi düşmanlıklarını göstermiş oldular.

Kadına şiddet
Olayı görüntülemek ve röportaj yapmak isteyen basın emekçilerine hatta kadın turizm işçilerine de şiddet uygulamaya kalktılar. Olay başından itibaren basın emekçileri tarafından kayıt altına alındı. Bugüne kadar yaptığı her şeyi inkar eden Yahyaoğlu’nun, baştan sonuna kadar kayıt altına alınan gelişme karşısında ne diyeceği merak konusu. Her zaman olduğu gibi ucuz cinliklerle, kaba çarpıtma ve demogojilerle sola, emeğe, işçilere, kadınlara,…saldırmaya devam edebilecek mi?

Soruyu tersten soracak olursak turizm işçileri, emekten yana olanlar, kadınlar, solcular, devrimciler,… Yahyaoğlu’nun o koltukta oturmasına seyirci olacaklar mı?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here