Antalya Kadın Danışma Merkezi ve Dayanışma Derneği” Tecavüz “KADER” Değil, Çocuk Bedenime Dokunma!”

teması ile 23 Ocak 2014 Perşembe saat:18.30’da  Kapalı Yol Halk Bankası önünden Attalos Heykeline yürüyerek oturma eylemi yapacak. Sadece kadınların katılacağı eylemde bayrak ve flama taşınmayacak

Dernekten konuyla ilgili yapılan açıklama

Devletin kadın düşmanı politikaları kadınlarla birlikte, kız çocuklarının da hayatlarını ellerinden alıyor.
Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz, küçük yaşta evlendirilen ve istismara maruz kalan Kader i hepimiz “çocuk gelin” diye tanıdık. “Gelin” adı altında yaşanan cinsel saldırı, bakanın da söylemiyle masumlaştırılmaya çalışıldı.
16 yaşındaki kız çocuğu ,tecavüze uğradığını ve tecavüzcüsünün çocuğunu doğurmak istemediğini söyledi, fakat hakim cenin yaşam hakkı diyerek küçük kızın hayatını yok saydı.
Çocuk esirgeme kurumlarında kız çocuklarının fuhuşa teşvik edildiği ve zorlandığı haberinin arkasından Afyon valisi rakamlar abartılıyor diyerek, küçük bedenlerin yaşadığı cinsel saldırıyı  görmedi. Devlet ise kutsal aile kurumunu güçlendirmek için, çocuk gelin dedi, aile bakanı erken evlendirmeler masum dedi.

Tüm bunlara karşı sesimizi çıkarmak, hayatlarımıza sahip çıkmak için 23 OCAK 2014 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 18:30 DA KAPALI YOL HALK BANKASINDAN ATTALOS A YÜRÜYÜP, OTURMA EYLEMİ YAPACAĞIZ.
Tüm kadınları bekliyoruz
Not: Bayrak ve flamalar olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here