Geçtiğimiz günlerde Alanya Vergi Dairesine gelen 2 polis “şikayet var” diyerek BES (Büro Emekçileri Sendikası) panosunda asılı olan, bütçe görüşmeleri sırasında emekçilerin insanca yaşam taleplerini ifade eden karikatürlü afişi indirmek istemişlerdir. BES işyeri temsilci ve üyelerinin itirazı sonucu polisler, afişi indirmekten vazgeçmişlerdir. Sonrasında Alanya Vergi Dairesi Müdürü, haddini aşarak afişi indirmiş, fiili olarak değiştirilen sisteme selam çakmıştır. BES Antalya Şube olarak yaptığımız görüşmede; afişi vermeyeceğini söyleyerek “başkanına” biatını yinelemiştir. Akabinde basın açıklaması yaparak kamuoyunu aydınlatıp hukuki süreci başlatmış bulunduk.

Küçük insanların durumdan vazife çıkararak Tayyipleştiği günümüzde, yanlışa yanlış demek cesaret ister duruma gelmiştir. Tek bir kişi, koca ülkeyi savaşa sürüklemekte, gencecik çocuklar hiç uğruna feda edilmektedir. Başkanlık hayalleri uğruna partisinin tek başına iktidar olması için elinden geleni yapan bu ruh hastasının izinden gitmek, sağlıklı bir beynin davranış biçimi değildir. Tayyipleşen organizmalar, üretilen yalanların uygulayıcısı olarak muhbir muhtar, linç eden esnaf, kindar dindar vatandaş olarak günlük yaşantımızda ortaya çıkmaktadır. Bu Tayyipleşen organizmalar, her gün gazete ve televizyonlarında küfür ve yalan haber yaparak insanları hedef göstermekte, insanlık suçu işlemektedirler. Bu organizmalarla mücadele etmek mutlak önem teşkil etmektedir. Yalana yalan, hırsıza hırsız, “emri ben verdim” diyene de katil denir. Aksini iddia etmek Tayyipleşerek çürümektir.

Sendika afişimizden rahatsız olan savaş yanlısı organizmalar için yinelemekte fayda var: “savaşa sermayeye değil emekçiye, insanca yaşam için bütçe”.

 

BES ANTALYA EĞİTİM VE ÖRGÜTLENME SEKRETERİ GÜVEN TÜRKAY

Söz konusu Afiş:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here