Kadınlar Kapalı Yol Halk Bankası önünden  Cumhuriyet Meydanı’na

“Tecavüze Sessiz Kalmayacağız” temalı bir yürüyüş gerçekleştirdiler.

Bingöl’deki tecavüz vahşetini, ve tecavüzcülerin serbest bırakılmasını protesto etmek için toplanan kadınlar “Erkek Adalet Değil Gerçek Adalet” “Tecavüzcüler Hesap Verecek” Tayyip Kaç Kaç Kadınlar Geliyor” sloganları ile yürüdü.

“Tomanın su sıktığı siyahlı kadın biziz,Polisin biber gazı sıktığı kırmızılı kadın biziz,Tecavüze uğrayan Bingöllü kadın biziz,Biz heryerdeyiz, direnişteyiz. Antalyalı Kadınlar” pankartı arkasında yürüyen kadınlara çevredeki vatandaşlarda da alkışlarla destek verdi.

Cumhuriyet Meydanında yapılan açıklamada:”Ülkemizde son yıllarda,kadına yönelik şiddet artmış, hatta Gezi olaylarında polisin uyguladığı şiddet ölümlerle sonuçlanmıştır” denildi.

Hergün işlenen kadın cinayetlerinin yanında kadına ve çocuğa yapılan cinsel şiddet ve tecavüzler toplu tecavüz şekline dönüşüyor. Bingöl’de, 16 yaşındaki E.A.’ya cinsel tacizde bulundukları ve tecavüz ettikleri iddiasıyla yargılanırken bir üst mahkemenin kararıyla 4 uzman çavuş serbest bırakıldı!! Yaşanan bu korkunç olayın failleri belliyken devlet tecavüzcüleri yine aramıza gönderdi! Bingöl’deki tecavüz vahşetini, ve tecavüzcülerin serbest bırakılmasını  kınıyoruz.

Biz kadınlar taciz ve tecavüzlere sessiz kalmayacağız, takipçisiyiz. Taciz ve tecavüzler son buluncaya kadar direneceğiz.

Yürüyüş ve basın açıklaması fotoğrafları için bu linki tıklayınız

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here