Üniversite öğrencileri 2. öğretim harçlarının kaldırılması için 7 Eylül Cuma saat 16.00-21.00 arası

Attalos heykeli önünde eğitimde “gece tarifesine” karşı nöbetteydi.

Üniversite öğrencileri, ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Antalya’da da nöbetteydi. Harçlara karşı bir sesi de Antalya’dan duyuran üniversiteliler, AKP’nin “Eğitim parasız oluyor” diyerek yalan söylediğini, 2. öğretim harçlarıyla eşitsizliğin sürdüğünü vurguladılar.

Üniversitelilerin oturma eylemi boyunca halkın ve basının yoğun ilgisi ise gözden kaçmadı. “Öğrenci düşmanı Ampul Tayyip”, “ÖTK’lar yalaka, öğrenciler sokakta”, “2. Öğretimi harçatmayacağız” ve “AKP’nin harcında adalet yok!” sloganları çoşkuyla ve öfkeyle atıldı.

Liseliler adına Deniz Nar yaptığı konuşmada “Biz lisede nasıl katkı payı adı altında para toplanmasına karşı mücadele ederek parasız bilimsel nitelikli eğitimi savunuyorsak, üniversiteli olduğumuzda da isyanı büyüteceğiz.” dedi. Ve son olarak üniversitelilerin harçların kaldırılması için yürüttükleri mücadelede her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından oturma eylemi boyunca yapılan müzik dinletisinde şarkılar, türküler hep bir ağızdan ve coşkuyla söylendi. Müzik dinletisi bittikten sonra sloganlarla oturma eylemi sonlandırıldı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here