Akdeniz Üniversitesi Hastanesi A Blok girişinde bir araya gelen Dev Sağlık-İş

Antalya Bölge Şubesi üyeleri adına basına açıklama yapan Şube Başkanı Bekir Çivi, güvenceli çalışmak istediklerini, insanca yaşanacak bir asgari ücret istediklerini, ücret indirimlerinin haksız ve hukuksuz olduğunu ve onay vermediklerini söyledi. Bekir Çivi, “Bir kez daha haklarımız için, güvenli ve insanca yaşanabilir ücret için, hastanemizde yaşanan ücret indirimi gibi haksız ve hukuksuz uygulamaların ve yer değişiklikleriyle uygulanan baskının son bulması için toplandık” diye konuştu.

“Öncelikle taşeron çalışma biçimine karşı güvenceli çalışma hakkımızı alana kadar mücadelemizi sürdüreceğimizi bir kez daha söyleyerek sözlerime başlamak istiyorum” diyen Çivi, “Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yıllardır ekip halinde sağlık hizmeti veriyoruz. Sağlık hizmeti veren sağlık işçileri olarak yenilenen ihalelere bir mal gibi alınıp satılıyoruz” diye konuştu. Taşeron firmalarla yapılan ihalelerin ‘hileli’ olduğu tespit edilmesine rağmen üniversite yönetiminin bu ihaleleri yapmaya devam ettiğini aktaran Çivi, şöyle dedi:

“Üniversitenin ve bizim emeğimizi sömüren taşeron firmaların bakanlığın kadrolu işçiler olarak çalıştırılmamız gerektiğine dair kararına karşı çıktıkları dava, yarın Antalya 1. İş Mahkemesi’nde görülmeye devam edecek. Buradan bir kez daha ilan ediyoruz. Ülkenin dört bir yanındaki işçi kardeşlerimizle birlikte güvenceli çalışma hakkı için mücadelemizi büyüterek sürdürmeye devam edeceğiz. Üniversite yönetiminin de taşeron çalıştırma adı altındaki haksız ve hukuksuz uygulamaya son vermesini ve bakanlık kararını uygulamasını istiyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here