Antalya’da yerel olarak yayımlanan Akdeniz’de Yeni Yüzyıl gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İdris Özyol’a yapılan saldırıyı Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi Yönetim Kurulu kınadı.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şubesi Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada “Taş devri zihniyeti gazetecilere saldırıyor!” dedi.

Antalya’da günlük olarak yayımlanan Akdeniz’de Yeni Yüzyıl gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İdris Özyol, 15 Mayıs akşamı saat 18.30 sıralarında gazeteden çıkış yaptığı sırada 2 kişinin saldırısına uğradı. Çevreden kişilerin çığlıkları duyması üzerine şüpheliler kaçarken gazeteci Özyol, gazetedeki arkadaşları tarafından çağrılan ambulansla Antalya Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Sol eli, göğüs kafesi, yüz bölgesi ve başında ciddi şekilde ağrılar hissettiğini belirten Özyol ilk müdahalenin ardından röntgen odasına alındı. Röntgende kırık olmadığı tespit edilen Özyol hastanede müşahade altına alındı.

Taş devri zihniyeti gazetecilere saldırıyor!

Antalya basınının tanınmış isimlerinden İdris Özyol, bu akşam çalıştığı gazetenin önünde bir grup tarafından saldırıya uğradı. Yaralanan Özyol’un hastanede tedavisi sürüyor.

Muratpaşa Belediyesi Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısı sırasında CHP grubunun, idam edilen devrimciler Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın posterini asması üzerine yaşanan tartışma, tüm gazetecilerin gündemi olmuştu. MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili’nin, gerek mecliste gerekse de sonrasında yaptığı tehditler, birçok gazetede haberleştirildi. Konuyu köşe yazıları ve sosyal medya paylaşımlarına taşıyan gazeteci İdris Özyol da Bilgili’nin tehditlerinden nasibini almıştı.

Bugün ise tehditler adresini buldu! Kimliği henüz bilinmeyen (!) bir grup, çalıştığı gazetenin önünde İdris Özyol’a saldırarak öldüresiye dövdü. Kalabalık grup Özyol’u orada bırakarak olay yerinden uzaklaştı. Yaralanan gazeteci tedavi altına alındı.

Taş devri zihniyetini taşıyan saldırganların derhal yakalanması talebiyle İdris Özyol’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. Özyol ve değer gazetecilere tehditler savuran MHP İlçe Başkanı Talu Bilgili hakkında savcıları göreve davet ediyoruz. Gazetecilerin hedef gösteren, saldırganları kışkırtan kim varsa hesap vermelidir. ÇGD olarak bu konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz.

Yaralanan arkadaşımız İdris Özyol’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Çağdaş Gazeteciler Derneği
Akdeniz Şubesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here