13 Mayıs 2012 tarihinde yapılacak olan Antalya Tabip Odası seçimlerinde aday olan

Dr.Metehan Akbulut, taleplerini ve verdikleri sözleri açıkladı.

Yetkin, enerjik ve cüretkarız

Antalya Tabip Odası seçimlerinde tüm kurullara aday olan Çağdaş Hekimler adına açıklamalarda bulunan Dr.Metehan Akbulut, seçilmeleri halinde yapmaya söz  verdiklerini ve taleplerini tek tek sıralayarak kendilerini yetkin ve enerjik, cüretkâr bulduklarını “Güç odaklarınca” engellenmediği, hekimlerin  desteği ve katılımı da olursa… programlarını hayata geçirebileceklerini söyledi.

Hekimler olarak bütün meselenin “olmak ya da olmamak” olduğunu çok iyi bildiklerini ifade eden Dr.Akbulut, mesleğine, işgüvencesine, ülkesine, çağdaşlığa, demokrasiye, insan haklarına ve herkesin sağlık hakkına sahip çıkan anlayışlarının; piyasanın acımasız kuralsızlığına hekimleri teslim eden anlayışla karşı karşıya olduğunu vurguladı.

Etkin ve kararlı bir mücadele  gerekli

Böylesi bir sağlık ortamında hekimler ve sağlık çalışanları için tek tek, bireysel çıkış yolları  kalmamıştır. Hastanelerimizde, sağlık birimlerimizde kuracağımız, Hekim Meclisleri, Sağlık Çalışanları Meclisleri ve tüm ülkede filizlenmeye başlayan Sağlık Hakkı Meclisleri önümüzdeki dönemin mücadele organları olacaktır. Hekimlerin sağlık hizmetinin niteliğine, emeklerine ve çalışma özgürlüklerine sahip çıkma mücadelesi ile sağlık hakkına sahip çıkacak yurttaşların taleplerini buluşturacak bu meclislerin, Sağlıkta Dönüşüm Programı’nı değiştirmekte önemli bir rolü olacaktır.

Değerlerimize sahip çıkacağız

Dr.Akbulut, “Mesleğe başlarken hasta ve toplumun sağlığını baş görev sayacağına, hekimlik mesleğinin onurunu sürdüreceğine, baskı altında kalsa bile tıbbi bilgilerini insanlık değer yasalarına karşı kullanmayacağına açıkça, özgürce and içen bizler değerlerimize sahip çıkmaya devem edeceğiz.” diyerek  “Bizler, hepimiz, hep birlikte aydınlık bir gelecek için mücadele etmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

TALEPLERİMİZVERDİĞİMİZ SÖZLER e ulaşmak için

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here