13 Mayıs 2012 pazar günü yapılacak oda seçimleri öncesi açıklamalarda bulunan Dr.Metehan Akbulut,

Antalya Tabip Odası’nda değişimin artık zorunlu olduğunu söyledi.

SMS’lerle tabip odası yönetilemez

“Antalya Tabip Odası’nın sadece SMS  gönderilerek idare edilmeye çalışılmasının biran önce  sona erdirilmesi gerektiğini vurgulayan  Çağdaş Hekimler Grubu adayı   Dr.Metehan  Akbulut, “Hekimlerin sorunları yüzyüze görüşülerek dinlenmeli, çözümü için birlikte karar alınarak birlikte mücadele edilmelidir. Meslek onurumuz, işgüvencemiz, özlük haklarımız ve halkın sağlık hakkı için  tabip odamızda değişim zorunlu.”  dedi.

Dr.Recep Akdağ ile birarada olanlar

Hekimlerin zor günler yaşadığının ve iyi hekimlik değerlerinin kuşatma altında olduğunun altını çizen Dr.Akbulut, “Bu olumsuzluk da kuşkusuz AKP aracılığı ile uygulatılan Sağlıkta Dönüşüm Programı önemli yere sahip. Programın yürütücülerinden Dr.Recep Akdağ ile birlikte aynı seçim listelerinde yer alanların,  hekimlerin sorunlarını çözmek konusundaki samimi olup olmadıklarını tüm meslektaşlarımız gördü.” şeklinde konuştu.

Açıklık, dürüstlük, samimiyet ve mücadele

Hekimlerin dinleri-dilleri-ırkları-siyasi görüşleri ile değil sorunları ile ilgiliyiz. Seçilmemiz halinde açıklık-dürüstlük-samimiyet içerisinde verdiğimiz tüm sözlerin gereğini yerine getirmek için Çağdaş Hekimler olarak  gece gündüz çalışacağız. Antalya Tabip Odası’nı  sadece SMS gönderen bir meslek örgütü olmaktan çıkaracağız.

Tarihsel sorumluluk

Dr.Akbulut, 13 Mayıs 2012 Pazar günü yapılacak oda seçimlerine bütün hekimlerin katılarak tarihsel sorumluluklarını  yerine getireceklerine inadıklarını belirterek; “Antalya’daki hekimlerin mesleğimize, onurumuza, özlük haklarımıza, geleceğimize, ülkemize,… sahip çıkacaklarına inanıyorum” dedi

 

www.antalyacagdashekim.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here