Urfa’nın Suruç ilçesinde 5 yıl önce IŞİD’in bombalı saldırısında yaşamını yitiren  33 kişi Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri  tarafından  Attalos Meydanı’nda  yapılan bir açıklama ile anıldı.

“Suruç için adalet, herkes için adalet” yazılı pankart açılan eylemde basın açıklamasını  Av.Muhsin Taşar okudu.

 “Bundan tam 5 yıl önce 20 Temmuz 2015’te Suruç’un Amara Kültür Merkezi’nde katil IŞİD çetelerinin canlı bomba saldırısıyla 33 devrimciyi, 33 yoldaşlarını kaybettiklerini söyleyen Av.Muhsin Taşar ’Ha düştü ha düşecek’’ diye dört gözle beklenirken katil IŞİD çetelerine karşı halkların ve enternasyonalist devrimcilerin tarihi bir direniş ve zaferiyle özgürleşen Kobane’ye, ‘’Beraber Savunduk, Beraber İnşa Edeceğiz’’ diyerek yola çıkan 33 Düş Yolcusu organize biçimde katledildi.” denildi.

 “Bu katliamla hedeflenen halklar arasında kurulan köprünün kendisiydi. Hazımsızlık; bu coğrafyada yaşayan halkların kardeşleşmesineydi. Tahammülsüzlük; Gezi Direnişi’nin çocuklarının Kobaneli çocuklarla buluşmasınaydı. Onların kanla çizdikleri sınırlarına, halklar arasındaki barış ve dayanışma sınırsızlığıyla dayanan 33’ler; devlet eliyle, IŞİD işbirliği ile katledildi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here