AKP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Akseki, İbradı, Gündoğmuş, Kaş gibi uzak ilçelerine

‘Görülen lüzum üzerine’ denilerek tayin edilen personel protesto eylemi yaptı.

Öğlen belediyeye ait hizmet binasının önünde toplanan taşeron, işçi ve memurlar ekmekleriyle oynandığını söyledi.

Belediye çalışanları adına açıklama yapan Tüm Bel Sen Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt, sürgün belediye çalışanı sayısının 275’e ulaştığını söyledi. ‘Görülen lüzum üzerine’ diyerek uzak ilçeler yapılan görevlendirmelerin izaha muhtaç olduğunu ifade eden Karakurt, “Bu görevlendirmeleri hangi ölçü ve değerlendirmeler üzerinde yaptınız?” diye sordu.

Karakurt, seçimlerinin ardından belediye yönetimini devralan AK Parti yönetiminin işçilerin önceki CHP’li belediye yönetimi tarafından görevlendirildikleri yerlerden uzak ilçelere gönderilmesi yönünde verilen kararı kınadıklarını söyledi. Kararın bir nevi görevden uzaklaştırma olduğunun altını çizen Karakurt, mevcut Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel’in seçimden önce başkan olursa işçilerin görev yerlerini değiştirmeyeceği yönünde verdiği sözü hatırlattı. Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde böyle bir görev değişikliğini kabul etmediklerini de kaydeden Karakurt şöyle konuştu:

Başta itfaiyeciler olmak üzere mimar, mühendis, tekniker, veteriner ve sağlıkçıların hizmet binası olmayan, sağlıklı çalışma koşullarından mahrum, ulaşımı uzak ilçelerde görevlendirilerek can güvenliklerinin tehlikeye atıldığını vurgulayan Karakurt, “Şu ana kadar genel sekreterlikten acilen ve ısrarla istediğimiz görüşme talebine hala cevap verilmiş değil. Bu taleplerimiz dikkate alınmazsa ve gereği yerine getirilmez ise her türlü idari ve yasal yollara başvurarak bu haksızlığın giderilmesi için mücadele edeceğiz.” dedi.

İşçiler üzerinde sürgün gönderildikleri ilçenin adı yazan çantalarla protestoya katılırken, İlhan Karakurt kendisine tebliğ edilen görevlendirme yazısını belediye önünde yaktı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here