KESK Merkez  Yürütüm Kurulu Üyesi Ali Kılıç ve SES Merkez Yürütme Kurulu Üyesi

Hasan Kaldık’ın  her geçen gün artan emek ve demokrasi düşmanı politikalara karşı daha etkin bir mücadele programı oluşturmak için başlattıkları il gezileri kapsamında KESK Antalya Şubelerini ziyaret ederek bir basın toplantısı gerçekleştirdiler. Eğitim-Sen Antalya Şubesinde gerçekleştirilen basın toplantısında KESK adına basın açıklamasını KESK MYK Üyesi Ali Kılıç okudu.

KESK MYK Üyesi Ali Kılıç;  “emekçi halktan topladığı kaynakları sürekli sermayeye gümüş tepsilerde sunan AKP hükümeti , artık sıradanlaştırdığı zamlarla da bu kaynağı sürekli artırma gayreti içindedir… Görünen o ki halka dayatılan zamların sonu gelmeyecektir. AKP’nin bugün içeride ve dışarıda düştüğü darboğaz,bu soygunun ağırlaşarak devam edeceğinin izlerini açıkça taşımaktadır.” Dedi

KESK MYK Üyesi Ali Kılıç bu soyguna izin vermeyeceklerini belirterek artık yeter! Kamusal hakların korunması ,vergi sisteminde derhal adalet sağlanması ve zamların geri çekilmesine yönelik sürdürdüğümüz mücadele kararlığıyla AKP hükümetine sesleniyoruz,artık küresel tekelleri ,emperyalist güçlerin  halkın cebinden beslemekten vazgeçin. Soygun aracı haline getirdiğiniz bütçeyi gerekçe oluşturarak ardı ardına sıraladığınız zamlara bir son verin diyerek AKP hükümetine seslendi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here