Sol Parti Antalya İl Örgütü Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun hakkında suç duyurusunda bulundu.

Sol Parti Antalya İl Başkanı Aysel Aydın bugün Antalya Adliyesine giderek talimatlara aykırı hareket ettiği gerekçesiyle Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu. Adliye önünde kısa bir açıklama yapan Sol Parti Antalya İl Başkanı Aysel Aydın “ Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun yasalara aykırı olarak okullarda hiçbir pedegojik formasyonu olamayan ve öğretmen olarak görevlendirme şartlarına uymayan imam eşlerini okullarda görevlendirmiştir.

Bunun dışında AKP Gençlik kollarının okullarda siyasi çalışma yapmasına göz yummuş bu çalışmaları sosyal medya hesabından kutlamıştır. Bütün bunları dikkate alan suç duyurumuzu Cumhuriyet Başsavcılığına yaptık. Bu durumun peşini bırakmayacağız. Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında gerekli yasal işlemler yapılana kadar sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Sol Parti Antalya İl Başkanı Aysel Aydın’ın savcılığa sunduğu dilekçede “Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü, talimatlara aykırı olarak internet bağlantısı tamamlanmayan Yeşilköy, Dağbağ, Çamlıbel, Yazır İlkokullarını EBA Destek noktası olarak açmış, Yeşilköy ve Dağbağ’a pedagojik formasyonu olmayan ve öğretmen olarak görevlendirme şartlarına uymayan imam eşlerini görevlendirmiştir.

Bu köylere atanan kişiler çocuklara ilköğretim okulları müfredetında bulunmayan Arapça dersi vermektedirler. Bu kişiler sınıflara öğretmenler için uygun olmayan kıyafetlerle girmektedir. Finike İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Coşkun bu sınıflara girmiş ve fotoğraf çektirmiştir…

Yine okullarda 9 mart 2021 Salı günü çocuklar ders alması gereken okullara gönderilmemiş köy okullarına doldurularak AKP Finike Gençlik ve Kadın Kolları yöneticileri ve AKP’ye yakın bazı dernekler kitap dağıtma bahanesiyle okullarda siyasi propaganda yapmışlardır…
Açıklanan ve re’sen belirlenecek sebeplerle; yukarıda tanımlı suçu işleyen şüpheliler hakkında gereken soruşturmaların yapılarak cezalandırmalarına karar verilmesinin saygılarımızla arz ve talep ederiz” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here