Kaş’ta din öğretmeninden skandal konuşma: Erkek erkeğe sarılamaz kızlara dokunamaz.

Kaş’ta bulunan ortaokulda görev yapan din öğretmenin derste “erkeğin erkeğe sarılması caiz değildir. Erkek adam erkeğe sarılmaz. Erkeğin kıza dokunması günahtır” dediği öne sürüldü.

Antalya’nın Kaş ilçesinde bulunan Sütleğen Yatılı Bölge Ortaokulu’nda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeninin derste öğrencilere ilginç sözler kullandığı iddia edildi.

İddiaya göre 8-A sınıfında derse giren öğretmen M.G. “Erkeğin erkeğe sarılması caiz değildir. Erkek adam erkeğe sarılmaz. Benim dersimde kız ile erkek yan yana oturamaz. Bir erkek öğrencinin bir kız öğrenciye dokunması çok günahtır” dedi. Öte yandan yatılı olan okulda M.G’nin belletici olmadığı halde pansiyonda kaldığı da öne sürüldü.

‘Siz bana hesap soramazsınız’

İddiaları sormak için aradığımız M.G şunları söyledi: ”Ben bu konuda bir şey söyleyemem. Bu konuda benim üstlerim var. Siz beni sorgulayamazsınız. Ben size hesap vermem. Benim müdürüm, ilçe milli eğitim müdürüm, kaymakam veya vali bu konuda bana soru sorabilir sadece. Size bu konuda bilgi veremem.”

Aynı şekilde iddiaları sormak için ulaştığımız okul müdürü Saadettin Aktaş ise şu ifadeleri kullandı: “Bana öyle bir şey gelmedi. Takdir edersiniz ki derste öğretmenin ne anlattığını 7/24 dinleme imkânınız olmaz. Ancak ben öğretmenimin böyle bir şey söyleyeceğini düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.

Belletici olmadığı halde pansiyonda kalıyor iddiası için ise Aktaş şunları söyledi: “Bizim iç yönetmeliğimizde bu mevcuttur. Evi uzak olduğu için ve yollar bazen müsait olmayabiliyor. Bizden izinli olarak burada kalıyor.”
***
Harmancı’ya, öğretmenden destek

Beden eğitimi dersine çıkan öğrencileri görünce tahrik olduğunu söyleyen imam hatip öğretmeni Ercan Harmancı’ya aynı kentteki başka bir öğretmenden destek geldi. İmam hatip meslek dersleri olduğunu söyleyen A.F.K. adlı öğretmen, “Hocam sen hakkı söyledin, vücut hatlarını belle eden kızlar zinaya davet eder” yazdı. Konya’da öğretmenlik yaptığını söyleyen A.F.K. isimli kişi, “Kızların vücut hatlarını gösterecek şekilde giyinmelerinin zinaya davet olduğunu” öne sürdü. Geçen günlerde Konya’daki Ayşe-Kemal İnanç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde felsefe öğretmeni olarak görev yapan Ercan Harmancı, sosyal medya hesabından “Bir genç kızın vücut hatlarını gördükten sonra şeytan size üflemiyorsa ya erkekliğinizi ya da imanınızı kaybetmişsiniz demektir” yazmış ve tepki toplamıştı. Tepkiler üzerine Harmancı açığa alınmıştı. Diken’de yer alan habere göre paylaşımın altında da genelde Harmancı’yı destekler yorumlar yapılırken bir yorum dikkat çekti. Meslek dersleri öğretmeni olduğunu söyleyen A.F.K. şunları yazdı: “Hocam sen hakkı söyledin, biz şahidiz. Ben bir meslek dersleri öğretmeniyim. Kızların vucüt hatlarını gösterecek şekilde giyinmelerınin zinaya davet olduğunu aynen söylüyorum. Kuran talebesi olan herkes böyle düşünür, böyle söyler. Burdan yetkililere söylüyorum, bu yüzden soruşturma açılacaksa bana da açsınlar.”

Kaynak:BirGÜN Haber:Mustafa Kömüş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here