Antalya Devrimci 78’liler Federasyonu Temsilcisi Serdar Coşkun, 14 yıldır, 12 Eylül darbecileri ile tüm darbeciler

ve işbirlikçileriyle hesaplaşmayı bir mücadele olarak gördüklerini söyledi.

Antalya Devrimci 78’liler Federasyonu, 12 Eylül davasında Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’nın müebbet hapse mahküm edilmesiyle ilgili Antalya Çağdaş Gazeteciler Derneği’nde basın toplantısı düzenledi. Federasyona bağlı derneklerin ve temsilciliklerin 14 yıldır başta 12 Eylül darbecileri olmak üzere, tüm darbecilerle ve işbirlikçi uzantıları ile hesaplaşmayı bir mücadele olarak gördüklerini ifade eden Antalya Devrimci 78’liler Federasyonu Temsilcisi Serdar Coşkun, “Biz Devrimci 78’liler olarak yola çıkarken amacımız sadece darbecilerin yargılanması değildi. Kendi yaşamış olduğumuz tarihimizle yüzleşip hesaplaşacak mücadele pratiklerimizi günümüz demokratik mücadele pratikleriyle buluşturarak sistem sorgulanmasının sürdürülmesini sağlamaktı” dedi.

Coşkun, 12 Eylül davasında Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’ya müebbet hapis cezası verilmesine ilişkin, “Bu karar ile artık darbecileri övenlerin ve destekleyenlerin yargılanmasının önü açılmıştır” dedi.

Coşkun, 14 yıldır halka ve demokrasiye karşı suç işlemiş bu çetenin yargılanması ve gerekli cezaya çarptırılması için harcadıkları emeğin, mahkemenin Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya’ya müebbet hapis vermesi ile karşılık bulduğunu belirtti. Coşkun son olarak halkın vicdanına mahküm edip mahkeme kapısına bıraktıkları darbecilerin, mahkeme tarafından da mahküm edildiğini söyledi. –

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here