17 Aralık 2013’te AKP’li dört bakan ve oğulları hakkında yapılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun yıl dönümü nedeniyle KESK Antalya Şubeler Platformu üyeleri Attalos Heykeli önünde basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklamasını yapan KESK Dönem Sözcüsü Mustafa AYAR “Özelleştirmelerin, taşeronlaşmanın, kadrolaşmanın bu kadar pervasızca uygulanmasının altında yolsuzluk ve rant düzeni yatmaktadır. İhale yasalarını buna uygun hale getirmelerinin, yargı kararlarını takmamaları, Sayıştay denetiminden kaçmaları ve sayacağımız onlarca usulsüz işlem bu düzen çarkının dönmesi içindir. Düzenin efendileri yolsuzluklarını kapatmak için bin dereden su getirseler de bu gerçeği gizleyemezler. 17 Aralık operasyonunun yıl dönümünde karşı operasyonlarla bu gerçeği değiştiremezler. Meclis Komisyonundaki görüşmelere karşı basın yasağı koysalar da Bakanlarının itiraf niteliğindeki savunmalarını gizleyemezler. Alay edercesine tam da 17 Aralık’tan bir gün önce dosyayı tümüyle kapatsalar da halklarımızın vicdanlarında çoktan mahkûm olmuşlardır. Mücadelemiz ile er ya da geç yargı önüne çıkacaklarından da kuşkumuz yoktur.” dedi.

Hesap Sorduk Soracağız!
Kirlenmiş siyasetin bu çırpınışlarına yabancı değiliz ve bu baskılar demokrasi, şeffaflık ve temiz siyaset mücadelemizden alıkoyamayacaktır diyen AYAR “Bizler biliyoruz ki, özelleştirmeler, taşeronlaşma, kadrolaşma, güvencesizlik, yoksulluk, adaletsiz gelir paylaşımı, vergi adaletsizliği, savaş ve polis devleti uygulamaları yolsuzluk ve rüşvet düzeni üretir. AKP’nin yaptığı tam da budur. Ayakkabı ve çikolata kutularında para çalanlardan,evlerine para sayma makinesi koyup maaşlarımızdan çaldıklarını sayanlardan, ülkenin arazilerini, tarihi değerlerini haraç mezat satanlardan, emekçilere üç kuruş zammı çok görüp bütçeden milyonları Kaçak Saray’a aktaranlardan, kentsel dönüşüm adı altında yandaşa rant dağıtanlardan, eğitimi ve sağlığı paralı hale getirenlerden, milyonlarca yurttaş açlık sınırı altında yaşarken bir avuç sermayeye ülkenin kaynaklarını peşkeş çekenlerden, gözü doymaz, vicdanı kör, nefsi bozuklardan hesap sorduk, soracağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here