Bu yazının kaleme alınmasına vesile olan yukardaki resimde yer alanlar.

Recep Koç: DİSK kurucularından ve uzun yıllar DİSK Akdeniz Bölge Temsilciliği görevini yürüttü. 12 Eylül faşist diktatörlüğü tarafından tutuklandı. 2 yıl boyunca Davutpaşa ve Metris Cezaevlerinde yattı. Sağlığında da tek isteği, sendikacı olarak ve çalışırken ölmekti. Recep Koç, uyuşmazlıktaki bir toplu iş sözleşmesini bağıtlamak için gittiği Manavgat’tan dönüşünde 79 yaşında iken 2010 yılında yaşamını yitirdi.

Mustafa Yahyaoğlu: Halen Dev Turizm İş Genel Başkanı sıfatını taşıyor. Son dönemde işçi düşmanlığıyla gündemden düşmüyor. Kendi gibi düşünmeyen ve kendisine biat etmeyen herkesi tasfiye etmeye çalışan, sendika toplantılarında, dedikodu mekanizmasını işleterek, insanların özel hayatına karışan, yalan ve iftira atarak koltuğunu kaybetmek istemeyen, ahlaki sınırları aşmakta beis görmeyen biri olarak tanınıyor.

Muzaffer Koç: Halen Dev Turizm İş Genel Sekreteri sıfatını taşıyor. Recep Koç’un oğlu. Tek adam Mustafa Yahyaoğlu’nun emireri olarak tanınıyor.

1990’lı yıllarda, Mustafa Yahyaoğlu DİSK’e bağlı OLEYİS Şube Başkanı, Recep Koç ise DİSK Akdeniz Bölge temsilcisidir. Antalya Ramada Otelde OLEYİS üyesi turizm emekçileri haklarını aramak için eylemdedirler.

Ramada Otel’de Mustafa Yahyaoğlu’nun yanında Recep Koç’u işçilerden biri yumruklar. O günlerde herkesin hemfikir olduğu konu işçileri Recep Koç’a karşı Yahyaoğlu’nun kışkırttığı ve teşvik ettiğidir.. Yahyaoğlu bu iddiayı kabul etmez. Ancak Recep Koç’a saldırının olduğu gün de dahil olmak üzere bu olay karşısında sürekli olarak “Sendikacıya işçi dayağı yakışır.” sözünü eder. Dolayısı ile Recep Koç’a saldırıyı kendisinin organize etmediğini söylese de bu sözleriyle saldırıyı onaylar.

Recep Koç’un oğlu Muzaffer Koç da ilk günden bu yana babasına yönelik saldırı ile ilgili tek adam Yahyaoğlu’nu sorumlu tutar. İşin ilginç yanı o günlerde bir kırgınlık yaşasalar da Muzaffer Koç, tek adam Yahyaoğlu’nun emirerliğini yapmaya devam eder. Bugün Dev Turizm İş’te yaşanan tasfiyelere, mobbinglere, yalanlara iftiralara,…. destek veriyor.

Yorumu siz okuyucularımıza bırakıyoruz. Babası olmasının ötesinde DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisinin yumruklatılmasına destek veren biri ile Muzaffer Koç’u birarada tutan nedir?

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here