‘Sosyalizmin Yön Arayışı’ panelinde konuşan Erkan Baş , Devrimci atılımın zamanı gelmiştir, Artık savunmadan çıkıp, saldırıya geçmeliyiz” dedi.

İleri Kültür Kafe’de gerçekleştirilen panele genlerin çoğunluğunu oluşturduğu, çok sayıda kişi katıldı. yoğun katılımın olduğu gözlendi.

Erkan Baş, panelde yaptığı konuşmada Türkiye’de bir devrimci atılımın gerçekleşme zamanının geldiğini vurgularken, “Türkiye devrimcileri kendilerini bu duruma hazırlamak, muhalefet dilini kırıp iktidar hedefiyle harekete geçmek zorundadır.” şeklinde konuştu.

Türkiye sol hareketinin genel olarak   ortada bütünlüklü bir mücadele program bulunmamaktadır. İktidar perspektifi olmayan Türkiye solu açısından geride kalan dönem daha ziyade anlamaya ve anlayabildiği ölçüde anlatmaya dönük bir faaliyetle sınırlı kalmıştır. Bu kuşkusuz değerli bir çabadır. Ancak devrimci faaliyetin esasının müdahale ve yönlendirme olduğu düşünüldüğünde mevcut tutum ve davranışların, olsa olsa eksiklerimizi bütün açıklığıyla ortaya koyan bir veri kümesi sunduğunu söylemek durumundayız.

Türkiye sol hareketi, durumu anlamaya ve anlatmaya dair çabasını, sürece devrimci bir müdahale arayışı ile, hamleci-ihtilalci bir yaklaşımla tamamlamak durumundadır.

Devrimciler  yan yana omuz omuza, sadece bir umut hareketi olmak için değil, zafer iddiasıyla artık hamle yapmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here