Emek Partisi Antalya İl Örgütü merkezi olarak ülke genelinde başlatıkları, içeride dışarıda savaşa karşı  “Savaşa Dur De Demokrasi İçin Birleş”

kampanyası çerçevesinde imza standı kurdu. Belediye İş hanı önünde kurulan stand  29 Ocak ve 01 şubat 2013 tarihlerinde saat 12.00 ile 16.30 arası  açık tutulacak

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA.

                                    ANKARA.

Emperyalizm: Dünyada Üretilen tüm değerlere el koymak, Üretim ve tüketim faaliyetlerinin tümünü denetimi altına almak istiyor. Sömürüden, soygun dan da öte tüm değerlere el koymak istiyor. Bunun planlarını yapıyor. Bu planını hayata geçirmek için yeryüzündeki tüm çelişkileri kendi çıkarına kullanmak istiyor. Halkları bir birine karşı kışkırtıyor. Yetiştirdiği kirli savaş makinalarını sözde muhalifler olarak bundan da önemlisi özgürlük ve demokrasi güçleri diye adlandırarak, halklara kan kusturuyor. SURİYEDE OLDUĞU GİBİ. Bu bağlamda ülkemizin de içinde bulunduğu coğrafyada doğrudan işgaller sürüyor. Sırasıyla Afganistan, Irak, Libya işgal edildi, Suriye, sonra İran’a yönelik işgal eylemi sürüyor. Ülkemiz Bu işgalde suç ortaklığına, SAVAŞA sürükleniyor.

Ülkemizde 30 yılı aşkın süredir adına düşük yoğunluklu savaş, PKK ile mücadele, ya da adına ne derseniz deyin biz yoksulların çocuklarının öldüğü öldürüldüğü koşullarda yaşıyoruz. Bu koşullardan dolayı, işsizliğe, yoksulluğa, Yağma ve talan politikalarına karşı birleşmemizin birleşip mücadele etmemizin önünü kesilirken: Milliyetçi faşizan siyaset zeminin güçlendirdiğini yaşayarak gördük. Görüyoruz. Üstteki efendiye tapanların alttaki güçsüze saldırdığı ve bu saldırının sıradanlaştığı koşulları yaşıyoruz.

Biz Aşağıda imzası bulunanlar: Ülkemiz de içeride süren savaş koşullarının ortadan kaldırılmasını, eşit yurttaşlık temelinde hiçbir halkın diğerini aşağılamayacağı, hiçbir inancın ötekileştirilmediği barış ve kardeşlik ortamına kavuşmasını istiyorum. Kürt ve diğer halklara yönelik inkâra son verilmesini imhanın durdurulmasını, silahların susmasını barışın gelmesini, Dışarıda emperyalist hegemonyayı güçlendirecek bizi ve diğer halkları boyunduruk altına alacak savaşa ülkemizin sürüklenmemesini istiyoruz.

Bu metni imzalayarak yukarıda yazılı temenni, istek ve duyguları paylaşıyor. Oy vererek oluşmasına katkı verdiğim TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNİ VE TÜRKİYE BÜYÜK MİLLETMEÇLİSİ BAŞKANLIĞINI SAVAŞIN DURDURULMASI/ DEDMOKRASİNİN GELİŞTİR      İLMESİ İÇİN GÖREVE ÇAĞIRIYORUM.

Seçtiğim vekâletimi verdiğim vekillerimden BARIŞ VE KARDEŞLİK İÇİN ÇABALARINI ARTIRMALARINI bekliyorum.

S.NO ADI SOYADI ŞEHİR MESLEK İMZA
1
2
3
4
5

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here