Dr.Bülent Şık ile  “Salgın ve Gıda Krizi”  üzerine birlikte sohbet ettik.

Oldukça canlı ve verimli geçen sohbetimizin ses kaydını yazının altındaki görsele tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Önümüzdeki hafta 2 Haziran  Salı yine saat:19.00’da Okan Cinemre  “Anadolu’nun İlk Uygarlıkları” sunusunu  bizimle paylaşacak ve  sohbet edeceğiz

Dr.Bülent Şık Gıda Mühendisi. Doktorasını   çevre dostu analiz yöntemleri geliştirilmesi üzerine yaptı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren çeşitli laboratuvarlarda çalıştı. 2009 Yılında öğretim üyesi olarak Akdeniz Üniversitesine geçti. Üniversitede Gıda Güvenliği ve Tarımsal Araştırmalar Merkezi’nin kurulumu ve faaliyete geçmesi çalışmalarını yürüttü. 2010-2015 yılları arasında aynı merkezde Teknik Müdür Yardımcılığı yaptı. Gıdalarda ve sularda katkı maddelerinin ve çeşitli toksik kimyasal maddelerin kalıntılarının belirlenmesi üzerine çalışmalar yaptı.

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünde öğretim üyeliği yaparken 22 Kasım 2016’da çıkarılan 677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu görevinden çıkarıldı. Türk Toraks Derneği   2019- Çevre ve İklim Sorunları Savunuculuk Ödülü ve Türk Tabipleri Birliği 2019- Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet Ödülü sahibi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here