HDP İl Örgütü, Adana ve Mersin’de il örgütlerine yapılan bombalı saldırıları protesto etmek için bir protesto yürüyüşü gerçekleştirdi.

HDP’nin Kapalı Yol Halk Bankası önünde toplanan yüzlerce kişi ‘HDP yılmayacak’, ‘Bizler Meclise’ sloganları ve ‘Saldırılardan yılmayacağız, ‘Seni Başkan Yaptırmayacağız’ yazılı pankartı ile Attalos Meydanı’na yürüdü.

Attalos Meydanında basın açıklamasını okuya HDP Antalya eş başkanı Ahmet Kaya, “Seçim çalışmalarına başladıkları ilk günlerden itibaren parti binalarımız, seçim araçlarımız, üyelerimiz saldırıya uğruyor. Ancak bunlar bizi yıldıramaz. Tayyip Erdoğan ve şürekası başkanlık hayallerinin gerçekleşmesi için HDP’yi en büyük engel görüyor. Barajları yıkacağız” dedi.

SALDIRILARLA BİZLERİ YILDIRAMAZSINIZ

7 Haziran seçimleri yaklaştıkça partimize yönelik saldırılar da artıyor. Bugüne kadar Genel Merkezimize ve ilimizde Serik ve Gazpaşa’da gerçekleştirilen saldırılar dahil olmak üzere yaklaşık 73 noktada parti binalarımız, araçlarımız, üyelerimiz ve gönüllülerimiz saldırıya uğradı. Dün Adana ve Mersin il binalarımıza yapılan bombalı saldırılar da işin hangi boyuta geldiğini gösteriyor. Adana il binamıza yapılan saldırıda 6 yöneticimiz ve çalışanımız yaralanmıştır.

Özellikle bu organize eş zamanlı iki bombalı saldırının arkasında kimlerin olduğu, amaç ve hedeflerinin ne olduğu partimiz ve Türkiye Demokratik kamuoyu bilmektedir. Bizler soğukkanlılığımızı koruyacağız ve demokratik tepkilerimizi en ufak bir provokasyona zemin yaratmadan dile getireceğiz. Bu zihniyete en büyük cevabı ise 7 Haziran günü sandıkta vermek hepimizin görevi olmalıdır.

Siyasi iktidar destekli karanlık güçler devreye sokularak partimizin gelişmesi ve seçim çalışmaları engellenmek isteniyor. Bu saldırıların siyasal sorumluluğu başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Başbakan ve diğer AKP Hükümeti mensuplarına aittir. Her konuşmalarında partimizi hedef gösteren, Eş Genel Başkanlarımıza, parti yöneticilerimize ve vekil adaylarımıza hakaret eden ve iftira atan bu zihniyet bugün yeni ürünlerini Adana ve Mersin’de almıştır.

Saldırıların Mersin ve Adana Seçim Koordinasyon Kurulu toplantılarının olduğu esnada yapılması provokatörlerin katliam hedeflediğini açık bir şekilde ortaya koyuyor. Besbelli ki maksat: HDP’yi kriminalize etmek, kışkırtarak HDP tabanını reaksiyoner tutum almaya yönlendirmektir. Böylece HDP’ye yönelen sempati örselenerek HDP’nin barajın altında kalması sağlanmak istenmektedir. Tayyip Erdoğan ve şürekâsı başkanlık hayallerinin gerçekleşmesinin yolunun ancak böyle açılabileceğini düşünmektedir. Bu gerçek, Erdoğan ve AKP kliğinin hayallerine erişebilme yolunun provokasyonlar tertiplemekten geçtiğini ortaya koymaktadır.

Şu bilinsin ki, hiçbir güç HDP’nin Türkiye halklarıyla buluşmasını engelleyemeyecektir. ‘Yeni Yaşam’ ve ‘Büyük İnsanlık’ çağrılarımız Türkiye’nin dört bir yanında hayat bulmaya devam ediyor.

Adana ve Mersin il binalarımıza yapılan bombalı saldırıları nefretle kınıyor, sorumluların bir an önce açığa çıkarılmasını bekliyoruz.

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ ( HDP )

ANTALYA İL ÖRGÜTÜ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here