Veli Der Antalya Şubesi tarafından düzenlenen ve Sosyal Hizmet Uzmanı Vildan Dönmez tarafından sunulan “Çocuklarımızla Etkin İletişim” konulu panel Aydın Kanza Parkı Etkinlik Salonunda yapıldı.

Panel de çocuklarla iletişim kurma şekilleri, olumsuz iletişimi olumlu iletişime çevirme yolları, çocuklardan gelen mesajları anlama, yorumlama ve cevaplandırma şekilleri ele alındı. Duygu ve düşüncelerimiziçocuklarımıza aktarma ve onların doğru olarak anlamalarının sağlanmasının önemi örneklerle işlendi. Çocuğun davranışlarının farkına varmalarının ve gerek akranlarıyla gerekse yetişkinlerle olan iletişiminin düzenlenmesi velilerle sosyal Hizmet Uzmanı Vildan Dönmez arasında karşılıklı aktif çalışmalarla açıklandı. Panelin ikinci bölümü soru ve cevaplarla devam etti.

Veli Der Antalya Şubesi başkanı Füsun Sarsılmaz Panelin kapanışını yaptığı konuşmada Bilimsel ve Laik eğitimin çocukların gelişiminde en önemli etken olduğunu ve sağlıklı ve mutlu çocuklar yetiştirmenin en önemli şartının bilimsel ve laik bir eğitim olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here