Sosyalist Yeniden Kuruluş Parti’si Antalya il örgütü ‘sadaka değil insanca yaşayacak asgari ücret’talebi ile basın toplantısı gerçekleştirdi.
Basının tatil günü olması ve hava koşulları nedeni ile sokak eylemini basın toplantısına çevirdiği üzerine açıklama yapan SYKP Antalya Eş Başkan’ı Selçuk Taşçı’nın konuşmasından sonra Antalya SYKP adına basın metnini okuyan SYKP antalya il örgütü Eş Başkan’ı Nursen Öztürk şunları ifade etti; ”Emekçilerin, örgütlülüğüyle, gücüyle kendi emeğinin hakkı için masaya oturmadıktan sonra sendikalrın yüzde 100, yüzde 300, yüzde 500 zam istiyor olmasının hiç bir kıymeti yoktur. Bu nedenle önemli olan güya işçi temsilcisi Türk-iş’in yüzde şu kadar zam istemiş olması değil, daha iyi bir asgari ücret için, kendi kursağından, ailesinin kursağından geçecek lokmaya emekçinin ne kadar sahip çıkacağıdır” dedi.

Öztürk insanca yaşanacak bir asgari ücret için bütün işçileri mücadeleye çağırarak taleplerini şöyle ifade etti;

”Asgari ücret işçiler tarafından belirlensin ve insanca yaşayacak bir düzeye çıkarılsın.
Asgari ücretten kesilen ve net asgari ücretin %69’una karşılık vergi, prim ve fon kesintileri son bulsun.

Az kazanandan az, çok kazanandan daha yüksek miktarda vergi alınsın.” Sadaka değil insanca yaşayacak asgari ücret pankartı ile basın toplantısı gerçekleştiren Antalya SYKP basın toplantısını SYKP PM üyesi Ahmet Kaya’nın sözleri üzerine sona erdirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here