Antalya’lılar  25 Şubat 2014 Salı saat:18.30’da Kapalı Yol Halk Bankası önünde toplanarak Cumhuriyet Meydanına yürüyecek

Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal arasında dün gece gündeme düşen telefon görüşmelerine ait kasetler, 17 Aralık’ta başlayan ve her geçen gün buzdağının daha büyük bir kısmını görünür hale getiren yolsuzluk dalgasına damgasını vurdu.

Kayıtlarda 30 milyon avro ve daha fazla paradan söz edilmesi halk arasındaki tepkiyi de büyüttü.

Ses kasetinin gündeme düşmesiyle birlikte birçok forum, her yanından pislik saçılan yolsuzluklara cevabını vermek için sokağa çıkmaya hazırlanıyor.

Sıfırayalım
Erdoğan ve AKP’nin tüm olup biten karşısında pervasızca yeni saldırı yasalarını gündeme getirdiği faşist politikalar karşısındaki direnişle, bu iktidarın ve tüm kirli ve karanlık odakların sıfırlanması mümkün olabilir.

Bir büyük dinleme listesi…Bir baba bir oğul ve milyonlar… Sıfırlamalar… Yalanlamalar….Yeni Erdoğan koruma yasaları…Falan filan…

Yeni ses kayıtlarının ardından, montaj mı yoksa görüntüsümü var mı, diye tartışılıyor. Velevki bu ses kaydı hiç ortaya çıkmamış olsaydı, ne değişecekti ki! Erdoğan’ı, oğlunu ve şebekesini suçsuz mu sayacaktık…

İktidarını büyük oranda bugün birbirlerine yönelen yöntemlerle kuranlar şimdi bildiklerini birbirlerine karşı uygulamaktan geri durmuyor. Belli ki bu pilav daha çok su kaldırır…

Tüm bu karmaşa içerisinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise siyasetin iktidar içi güçlerin karşılıklı hamlelerine odaklananan bir alan sıkışmış olması. Neredeyse iktidarın ortaya çıkartılacak daha büyük iddialarla yıkılacağını bekleniyor.

Ancak kirli iktidar dünyasının içindeki tüm bu gelişmelerin halk mücadelesinin iktidar blokunu dağıtan gücünü gizlediği de bir gerçek. Bu durum bugün olup biten karşısında, bir tür yaşananları kendi dışındaki gelişmelere bağlayan, bir bekleme durumunu da ortaya çıkartıyor.

Bugün yaşananların AKP ve Cemaat merkezli görünmekle birlikte, onu aşan bir restorasyon arayışı içinde düzeni bir başka biçimde sürdürme çabası olduğu aşikar. Emperyalizmin de açık bir rolünün olduğu bu gelişmelerin yönünün, iktidar çatışması içerisindeki güç dengesine bağlı olmaktan çıkarılması ise ancak halk muhalefetinin müdahalesiyle mümkün olabilir.
O yüzden bugün aslında tüm kurumlarıyla çöken ve bugünkü iktidar güçlerinin dağıldığı bu kriz içerisinde, aktif bir mücadele ile halkın kendi seçeneğini yaratacağı bir müdahaleye ihtiyaç var. Erdoğan ve AKP’nin tüm olup biten karşısında pervasızca yeni saldırı yasalarını gündeme getirdiği faşist politikalar karşısındaki direnişle, bu iktidarın ve tüm kirli ve karanlık odakların sıfırlanması mümkün olabilir.

Çeşitli illerde yapılan çağrılar şu şekilde;
İstanbul
Kadıköy
Toplanma yeri: Kadıköy Boğa
Saat: 19:00
Kartal
Toplanma yeri: Ahmet Şimşek Koleji
Saat: 19:00
Bakırköy
Toplanma yeri: Bakırköy Özgürlük Meydanı
Saat: 19:00
Okmeydanı
Toplanma yeri: Mahmut Şevket Paşa Mh. Sağlık Ocağı önü
Saat: 19:30
İzmir
Toplanma yeri: Sevinç Pastanesi
saat: 19.00
Antalya
Toplanma yeri: Kapalıyol Halkbankası önü
saat: 18.30

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here