25 Ocak 2012 tarihinde trafik kazasında hayatını kaybeden Rezan Kotil

ve 23 Ocak 1983 tarihinde Adana’da idam edilen Ali Aktaş, Ezilenlerin Sosyalist Partisi(ESP)’de gerçekleştirilen etkinlikle anıldı.

Rezan, Ali ve devrim yolunda şehit düşen tüm devrimciler adına bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan etkinlik,Rezan yoldaşın fotoğraflarıyla oluşturulan sinevizyon gösterimiyle devam etti.

Rezan ile ilgili düşüncelerini paylaşan ESP üyesi Hacı Temur; ”Onu anlatmak çok zor,o çok yiğit,mücadeleci,sosyalist bir kadındı.Her işi ve görevi sıkılmadan ve yılmadan yapardı.Onu mücadelemizde yaşatacağız.Daima bizimlesin,daima seninleyiz Rezan yoldaş..” dedi.

SKM adına konuşma yapan Yasemin Süle ise;”Onun için söylenilecek çok şey var. Sevecenliğiyle herkesin gönlünü kazanan,yiğit bir kadındı.Benim mücadele dışında çok iyi bir arkadaşımdı.Çok sık bir araya gelir,birlikte vakit geçirirdik.Hayatı,yaşamayı çok severdi.onu asla unutmayacağız”dedi.

SGD adına konuşan İnan Söker ise;”Rezan yoldaş,devrim ve sosyalizm mücadelesinde şehit düşen yoldaşlarımızdan biriydi. Nasıl ki Denizler, Mahirler, İbolar, Mazlumlar, Kemal Pirler bu mücadelede yıldızlaştılarsa, Rezan’da bu mücadelede yıldızlaşan yoldaşlarımızdan biri olmuştur.Rezan’ın ölümünden sonra attığı son mesaj bize mücadeleyi anlatıyor esasen..”Bir insan ömrünü neye vermeli” derken bize mücadeleyi anlatmıştı.. O dediği gibi yaşamış ve ölümsüzleşmiştir. Hayatı boyunca devrim

Son olarak ise ESP adına konuşma yapan Mustafa Kapar;”Rezan ve sosyalizm mücadelesinde,yaşamlarını yitirenlerin hikayeleri hemen hemen aynıdır.Çünkü inançları ve mücadeleleri onları ortaklaştırdı. Rezan’ın ”Bir insan ömrünü neye vermeli ? ” sorusunun aynı anda cevabını yoldaşlarına vermektedir. Mücadele kararlılığıdır bu sorunun cevabı.. Bugün Rezan ile birlikte 23 Ocak 1983’de idam edilen Ali AKTAŞ yoldaşı da anıyor,onların uğruna ölecek kadar sıkı sıkıya sahiplendikleri mücadeleyi asla terk etmeyeceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here